Již sedmý ročník mezinárodního halového turnaje středních škol ve fotbale IB cup soccer world se konal v minulých dnech v Lipsku. Školní tým SOU a SOŠ, SČMSD, Žatec, s. r. o. vyrazil na dalekou cestu již brzy ráno a vyplatilo se. Žatecký tým dovezl zlato.

Klukům ani nevadilo, že jejich vrstevníci mají prázdniny a mohou si přispat. Po několikahodinové cestě je čekala nádherná Soccer world arena, vytvořená z bývalého výstaviště, složená z devíti hřišť s umělým povrchem pro halový fotbal.

Po loňské zkušenosti pomalých začátků na své soupeře letos vlétli a základní skupinu bez ztráty bodu vyhráli. Po snadnějším čtvrtfinále, kdy SED Leipzig k ničemu Žatec nepustil a vyhrál 4:0, čekal na školní tým těžký soupeř FC Gummibaren. Celý zápas Žatec prohrával, chlapci ale ještě domů jet nechtěli, a tak se do soupeře ještě více zakousli. V momentě, kdy rozhodčí už dával píšťalku do úst a konec se blížil, se z poslední akce při power play podařilo Oppelovi vyrovnat. V následných pokutových kopech měli Žatečtí pevnější nervy a postoupili do finále turnaje.

Tam při týmu ze Žatce opět stála paní Štěstěna a A. Hynek v posledních vteřinách převážil pomyslný jazýček na miskách vah na správnou stranu a technickou střelou k tyči rozhodl o vítězství 3:2.

Po nedávném vítězství v okresním finále Poháru Josefa Masopusta středních škol, je vítězství v Německu dalším velkým úspěchem sportovní třídy na SOU a SOŠ, SČMSD, Žatec, s. r. o.

Základní skupina:

Žatec - International 6:1
Žatec - Welle 5:0
Žatec - FC Gummibaren 4:0
Žatec - Allstars Leipzig 4:1

Čtvrtfinále:

Žatec - SED Leipzig 4:0

Semifinále:

Žatec - FC Gummibaren 2:2 (4:3 pen.)

Finále:

Žatec - BS Dresden 3:2

Sestava: Vladislav Hynek, Milan Hodina, Tomáš Oppel, Antonín Hynek, Tomáš Štourač, Miroslav Kalbáč, Jan Hynek, Trenér Radim Laibl

(rl)