Slavoj trápí rozsáhlá marodka a velice úzký kádr, se kterým musí trenér Chlad pracovat. V sestavě chybí výrazné osobnosti, jako je Hassman, Zelinka a Paul. Šanci tak sice dostanou nadějní dorostenci, pro které je to velká zkušenost, ale v konkurenci silných celků pak schází kvalita, což se odrazí ve výsledcích.

Utkání se hrálo v Chomutově na umělé trávě a první poločas patřil jasně domácím, kteří si po chybách v obraně rychle vypracovali dvoubrankové vedení.

V 19. minutě překonal Švarce v brance Slavoje Hyský a za pouhé tři minuty přidal druhou branku Krok.

Také úvod druhého poločasu hosté zaspali a ve 49. minutě inkasovali třetí branku z kopačky Plose. Po této brance se Slavoj zvedl a vyrovnal hru. Vytvářel si i šance, ale nedokázal je proměnit. V 74. minutě přidal čtvrtou branku domácích Filinger a o výsledku již nebylo pochyb. Deset minut před závěrečným hvizdem stačil výsledek už jen korigovat Petr Klinec.

„První poločas jsme bohužel prospali a umožnili jsme soupeři odskočit do dvoubrankového vedení. Po změně stran jsme sice byli lepší, ale naším problémem bylo proměňování šancí. Jediná branka Klince sice potěšila, ale je to málo. Bohužel nám chyběli tři klíčoví a zkušení hráči, jako jsou Hassman, Zelinka a Paul, což je na výkonu celého mužstva znát. Pozitivem je, že se otrkávají mladí hráči, což je příslib do budoucnosti.“ Zhodnotil výsledek svého mužstva trenér Karel Chlad.

Slavoj klesl po prohře na 10. místo tabulky, když má na svém kontě 23 bodů. Perštejn vynesla výhra na osmou příčku se stejným počtem bodů jako má Žatec i devátý spojený celek Litvínova a Horního Jiřetína.

Další zápas odehraje Žatec na svém hřišti v sobotu 17. března od 15 hodin a přivítá zde jednoho z favoritů celé soutěže, Baník Modlany, který je v tabulce přeboru na druhém místě se stejným počtem bodů, jako má vedoucí Most.

Perštejn - Žatec 4:1 (2:0)

Branky: 19. Hyský, 22. Krok, 49. Plos, 74. Filinger - 80. P. Klinec
Rozhodčí: Vlašič Prágl, Kloub, ŽK: 0:1, 50 diváků

Sestava Žatec: Švarc - Zmrhal, Bešík, Zimola, F. Klinec - Wiesinger, Sýs, Smékal (46. Pinkr), Hankocy, Suchan (52. Mach) - P. Klinec

Jaroslav Tošner