První poločas začali aktivněji domácí a už v 10. minutě Výborný patičkou těsně minul pravou tyč. Běžela 14. minuta utkání, když Pinkr místo rozehrávky namazal litoměřickému Surmajovi a ten střelou kolem Bešíka, který se snažil střelu zablokovat, poslal domácí do vedení. Pět minut před přestávkou pálil bez přípravy domácí Flégl, ale pozorný Švarc jeho střelu vyrazil. Hned z protiútoku vytěžil Slavoj rohový kop. Ten zahrával z levé strany Petr Klinec a gólman Slanina si srazil míč do vlastní sítě.

Druhý poločas začali lépe hosté. Dostávali se častěji před branku a vytvářeli si i šance. V 53. minutě zachytil Zelinka slabou rozehrávku Litoměřic, okamžitě prodloužil na pravou stranu, kde mu nabíhal P. Klinec, ten přistrčil před branku Pinkrovi, který již měl snadnou úlohu 1:2.

V 70. minutě poslal Švarc dlouhým výkopem na Hassmana, kterého ale domácí hráč poslal k zemi a Slavoj dostal výhodu trestného kopu ze 25 metrů. Zahrával ho P. Klinec a dezorientovaný obránce Litoměřicka napálil levou tyč vlastní branky.

Čtyři minuty před koncem utkání Pinkr dokonale odčinil svou chybu z úvodu utkání, když přihrál P. Klincovi a ten prostřelil brankaře Slaninu. V 89. minutě si ještě vysloužil za komentář na adresu rozhodčího červenou kartu domácí Šustr.

Žatec má na dvanáctém místě tabulky 36 bodů a ty mu již dávají jistotu záchrany. V příštím kole zajíždí na hřiště Krupky, která je v tabulce na 7. místě.

Neratovice-Byškovice - Louny 1:0 (0:0)

Branky: 68. Vorasický
Rozhodčí: Eibl - Vrchota, Benedikt, ŽK 2:4, 120 diváků

Sestava Neratovic: Malík - Pajkrt (89. Barták), Šulc, Chlumecký, Novák (63. Gazdík) - Ďurinda (85. Zelenka), Regner, Brabec (63. Bucha), Vorasický - Kozák, Škarecký

Sestava Loun: Pokorný - V. Suchý, Vokurka, J. Suchý, Fiřt - Zícha (72. Kurka), Trup, Kotlan, Soukup, Hrnčíř - Zeman