Fotbalisté Slavoje Žatec se pod vedením trenéra Karla Chlada zúčastnili o víkendu halového turnaje v Německu, který vyhráli. V Lichterbergu nastoupilo sedm týmů, hrálo se systémem každý s každým.

Po rozpačité úvodní prohře se žatečtí hráči rozehráli k velice pěknému halovému fotbalu, při kterém nechyběly kombinační akce zakončené vstřelenými brankami. Za výkon v celém turnaji a zejména v posledních utkáních žatečtí hráči sklízeli potlesk solidně zaplněné tribuny.

Konečné pořadí:1. Žatec   15:6 13
2. Burkersdorf   9:6 13
3. Langhenners.  16:8 12
4. Lichtenberg I.  10:6 11
5. Falkenau   4:11 6
6. Bobritzscher   5:15 4
7. Lichtenberg II.   6:13 1

Pozornost na sebe upoutal v brance Ondra Baštýř, který přiváděl německé týmy až k zoufalství, co vše jim bravurně zneškodnil. Zcela po zásluze byl vyhlášen na slavnostním závěru turnaje nejlepší brankářem. Úspěch žateckého týmu završil ještě Petr Klinec, který získal cenu pro nejlepšího hráče.

„Bylo vidět, že Němci halové turnaje hrají neustále. Mají jiný styl hry a malinko jiná pravidla pro halový fotbal, což nás trošku první dva zápasy ovlivnilo, než jsme si zvykli. Pak jsme změnili způsob hry a oni nevěděli, jak na nás hrát,“ popsal Ondřej Baštýř. „Za cenu pro nejlepšího brankáře jsem rád. Měl jsem štěstí, soupeř mě párkrát trefil. Jsem rád, že jsem pomohl týmu k vítězství. Stejně tak jako 15letý Honza Stránský, který si jedno a část druhého utkání zachytal a získal cenné zkušenosti,“ dodal.

Výsledky:

FK Slavoj Žatec - Posts. Burkersdorf 1:2
(branka Žatce P. Klinec)

- Langehennersdorf 2:1
(Zimola, P. Klinec)

- Bobritzscher SV 5:1
(Hankocy 3x, P. Klinec, Zimola)

- Lichtenberg II. 3:1
(Smékal, J. Sýs, V. Sýs)

- Lichtenberg I. 0:0

- Falkenau 4:1
(P. Klinec 2x, Zelinka, Hankocy)

Sestava Žatce na turnaji: Baštýř (Stránský) - F. Klinec, Zimola, V. Sýs, J. Sýs, P. Klinec, Hankocy, Smékal

Pavel Maňák