Poslední prověrka před zahájemém krajských přeborů byla pro fotbalisty Slavoje Žatec a lídra Karlovarského kraje Toužimi ve vzájemné utkání, v němž na stadionu U Ohře domácí prohráli 1:2.

Žatečtí po zimním turnaji v Lounech a přípravě v Libočanech nastoupili poprvé na vlastním trávníku. Ze stálých hráčů jim chyběl především stoper Oppel, nemocný Baierl, a hráči, kteří mají z podzimu trest – Zlatohlávek, Laibl, Němec a také nováček Podroužek, jehož čeká operace. V sestavě tak byli noví borci, brankář Číž, obránci Dykas a Marcínek (všichni z Chomutova) a Škréta z Klášterce.

Proti posledním zápasům vypadala hra Slavoje podstatně lépe až na defenzivní činnost, kde to hlavně ve středu obrany příliš skřípalo. Mezeru se snažil vyplňovat z prvého beka Jindra, což otevíralo prostor po křídlení hru kvalitního týmu hostů. Žatečtí dostali obě branky v úvodech poločasů. Při první v 13. minutě utekl míč pod nohou kapitána Šidlofa, což potrestal toužimský kapitán Čermák.

Druhý gól padl šest minut po přestávce, kdy po pravé straně měl útočník dostatek prostoru a času k úniku a tvrdé střele. Tu sice Baštýř vyrazil, ale jen před sebe a Mikula pohotově dorážel. Toužimští hrozili stále, pokoušeli se často o střelbu, ale víckrát už neskorovali.

Břečka zahrál dobře

Příjmeným zjištěním byla zlepšená ofenziva Žatce. Vše se točilo kolem Břečky, který toho spoustu naběhal, vybojoval i rozehrával. Zezadu ho dobře podporovali zejména Jindra a Dykas, na hrotu platil důraz Klímy. Při sumáři nakonec vyšlo, že Žatečtí měli více nebezpečnějších akcí než hosté.

První šanci Slavoje měl v 10. hlavičkující Klíma z centru Břečky, ale brankář vytáhl robinzonádou míč od tyče na roh. V 17. po pasu Šidlofa a přihrávce Klímy střílel Vrábík z vyložené šance těsně vede a ve 20. opět po Šidlofově dlouhém míči pálil tamtéž Škréta. Po akci Uhliara v 65. vychytal brankář opět Klímu, pak Bešíkův lob těsně minul šibenici a po úniku Dykase se uvolnil hezky Klíma, ale střílel opět mimo.

Jediný gól Slavoje padl v 58. po rohovém kopu Břečky z hlavy Jindry, který se o tento roh i zasloužil svým předchozím průnikem, kdy se po dvou narážečkách dostal až před brankáře. Žatec sehraje své první jarní utkání v krajského přeboru v sobotu na hřišti předposlední, ale posílené Bíliny.

Žatec – Toužim 1:2 (0:1)

Branky: 58. Jindra – 13. Čermák, 51. Mikula. Rozhodčí Suchánek – Kořán, Bázler, ŽK 1:0, 80 diváků.

Žatec: Číž (46. Baštýř) – Jindra, Marcínek, Šidlof, Dykas – Škréta, Hofmann (46. Bešík), Břečka, Vrábík – Klíma, Uhliar. Trenér Josef Šroub