Jedině plný bodový zisk by uspokojil vedení FK Slavoj Žatec, jehož první mužstvo hostí dnes od 15 hodin fotbalisty Českého lva Neštěmice.

Slavoj vstoupil do jarní částio krajského přeboru před týdnem nešťastnou prohrou v Bílině, kde nastupoval bez sedmi hráčů, kteří absolvovali zimní přípravu.

„Situace se zlepšila v tom, že trest skončil Jindrovi a dalšímu obránci Zlatohlávkovi disciplinárka uvolnila od pátku činnost,“ potěšilo sekretáře Pavla Maňáka. „Nepodmíněný trest tedy zůstává jen Laiblovi a Němcovi.“

Další příznivou zprávou pro trenéry a příznivce je, že mladý Hofmann se už vrátil ze Slovinska a měl by být připraven nastoupit. „Včera jsme ještě zaregistrovali útočníka Viktora Koubu, který tu už hrával a na podzim byl ve Staňkovicích.“ Kouba, který v neděli vstřelil dvě branky a připravil třetí v přátelském utkání žateckého béčka s FK Řepy, byl pozván na včerejší předzápasový trénink A týmu.

Sobotním soupeřem Slavoje je mužstvo ČL Neštěmice, které je nyní v tabulce na 6. místě se 23 body při brankovém poměru 29:21. Před týdnem doma prohrálo se čtvrtou Roudnicí 0:2. Z venku dosud Neštěmice přivezly 9 bodů (skore 12:13). Žatecký Slavoj zůstal na 13. místě (skore 17:41!) se 14 body, na 14. místo se dotáhla Bílina, která má stejně jako 15. Soběchleby jen o 3 body méně.

Doma Slavoj získal 13 bodů (12:11) a rád by je rozšířil právě dnes. „Jinou možnost než výhru si ani nemůžeme připustit,“ je si vědom P. Mańák. „Naši hráči se musejí umět o výsledek na hřišti zdravě poprat! Vždyť příští týden jedeme do Soběchleb a další případná ztráta by už mohla mít katastrofální následky…“ Utkání krajského přeboru Žatec – Neštěmice se hraje v sobotu 22. března na stadionu U Ohře od 15 hodin za řízení Petra Černého s asistenty F. Černým a Valentou.