1) Další krajské derby je Supertrefou X. kola. Domácí na 12. místě nastoupí určitě bez Lukáše Šulce, jehož čeká trest za vyloučení v Jirkově a v brance ho nahradí jeho mladší bratr Michal. Dobře rozehraní hosté postoupili už na 7. místo a mezi hlavní opory patří Kroupa a Hendrych, kteří přišli právě z Domoušic, opačným směrem sem přišel Rückl.

2) Blšany jsou stále poslední 18. a po nedělní ostudě chtějí využít další domácí šance k udobření fandů výhrou s 16. Karlovými Vary. Jen se modlí, aby vyloučení Klasna a Heinc (oba za 2 ŽK) dostali jen podmíněné tresty. Připraven nastoupit je už Patrik Gedeon.

3) Žatec A na 13. místě chce prolomit svoji sérii bez výhry nyní doma s Proboštovem, který je devátý a navíc má v trestu Bílého a Račuka.

4) Do souboje o černého Petra mají poslední Černčice výhodu lepší formy. Předposledním hostům s úzkým kádrem bude chybět kvůli trestu vyloučený brankář Josef Novák, případně i Michal Plánička.

5) V dalším derby jsou favoritem vedoucí Postoloprty, které hostí 10. Podbořany.

6) Nováček Louny B je stále druhý, přestože dvakrát prohrál. Strupčice sice mají kvalitní celek, ale prohrály doma.

7) Velká Černoc na 6. místě se momentálně potýká s koncovkou. Vedoucí Blatno neztratilo ani bod, má nejlepší obranu a nejlepší ofenzivu.

8) Sousedé v tabulce hrají o 5. místo. Domácí Ročov má zatím o dva body více, ale má ještě v trestu Štěpánka a Zemana.

9) Vedoucí Žiželice by si měly poradit se 4. Staňkovicemi, ač hosté nastříleli nejvíce branek (už 40!), ale domácí mají nejlepší obranu (zatím jen 6x inkasovali).

10) Derby z konce okresu svede 5. Krásný Dvůr B a třetí S. Nepomyšl, který má jen o 3 body více. Zatímco domácí mládí mívá potíže se zakončením, hosté prožívají velký boom a spoléhají na druhého kanonýra soutěže R. Korselta.