Ve III. kole Tip ligy čtenářů Deníku jsou jen dvě utkání z krajského a osm z okresního fotbalu.

1) Velmi vyrovnanou bilanci má 4. FK Louny a 5. Stř. Dobroměřice, které dělí v tabulce jen rozdíl čtyř branek. Jejich hřiště sousedí necelý kilometr od sebe a oba týmy i trenéři se velmi dobře znají. Lounští sice v úvodním jarním kole doma prohráli s Březnem, hosté dosud neprohráli a oba v minulém kole vyhráli bez inkasované branky. V nevyzpytatelném derby hostům ještě bude chybět Halíř (v zahraničí).

2) Velmi dobrou jarní formu by měl potvrdit 6. Slavoj Žatec B, který v neděli přivítá 13. SKP Kadaň. Protože hosté na jaře prohráli obě utkání s celkovým skorem 2:9, pozor, může to svádět k podcenění.

3) O záchranu hrající 12. Černčice B hostí jednoho z nejtěžších soupeřů, nyní třetí Lenešice, které stále myslí na postup. Bod by možná brali oba, ale je to pro ně stejně málo.

4) Na dnešní verdikt disciplinárky pro své vyloučené hráče čekají oba soupeři, 9. Havran Kryry (Lávička a Lassas) a 11. Cítoliby (L. Síč). Oba potřebují body, ale momentálně lepší formu prokazovali Havrani, pro které hovoří i domácí prostředí.

5) Čtvrtý Chožov hostí vedoucí Vrbno, které dosud vyhrálo všech šest svých utkání venku. Hosté jdou konečně nekompromisně za postupem, ale lehké to v Chožově nebude.

6) Třetí Libčeves po domácí prohře čeká na verdikt DK pro vyloučeného Čežíka před utkáním se druhým S. Pátek. Hosté před týdnem ztratili první dva body ze všech venkovních zápasů, když „jen“ remizovali v Chožově. Dva funkcionáři Pátku mají zákaz od DK koučovat z lavičky.

7) Tuchořice B jsou sedmé a hostí o postup bojující Žiželice, které v dostizích s Blažimí si nemohou dovolit zaváhat.

8) Jen o skore vedoucí Blažim (před Žiželicemi) je favoritem doma s 9. Lišany, přestože hosté na jaře už dvakrát vyhráli.

9) O třetí místo se utkají v Novém Sedle letos překvapivě dobře hrající domácí, kteří mají jen o 1 bod více než 4. Krásný Dvůr B.

10) Souboj z konce tabulky se hraje v Želči. Domácím na 10. místě ještě bude chybět popotrestaný Svítek, hosté ze zkušeného týmu Holedeče mají na 9. místě o dva body více.