Ve IV. kole Tip ligy je tentokrát osm utkání našich regionálních zástupců v krajském fotbale a jen dvě z okresního přeboru.

1) Jediné derby se hraje na půdě 10. Tuchořic, které hostí 5. Louny. Domácím se již uzdravil špílmachr J. Holák.

2) Na posledním 18. místě ukotvené Blšany hostí sedmé České Budějovice B. Domácím by měl chybět zraněný Tesařík, ale posílit sestavu by měli Rosendo a Poláček. Blšanům se nedaří dávat góly, zatímco Jihočeši venku prohráli jen 5 z dosud 11 utkání.

3) Sedmé Dobroměřice si v tabulce určitě nepohorší, když soupeř LoKo Chomurtov B je osmý se 4bodovou ztrátou. V případě výhry a dalších výsledků si mohou dost polepšit.

4) Domoušice hrající o udržení už stabilizovaly kádr. Hosté z Kopist jsou šestí a čekají na výši trestu pro vyloučeného kanonýra Lovíška.

5) Poslední Černčice sice bojují, ale se už musejí chytit i výsledkově. Se 4. Ledvicemi to však nebude tak snadné.

6) Polepšit si mohou 9. Podbořany, které mají vzestup formy a nyní hostí tým 8. Březenecká Chomutov, která má jen o 1 bod více.

7) Duel týmů z opačných pólů tabulky se hraje na půdě vedoucích Postoloprt, které hostí poslední Klášterec. Oběma jde stále o hodně, domácí by měli potvrdit ambice.

8) Do jara nevstoupil tým FK Louny B zrovna nejštastněji. V hodně vyrovnané tabulce je nyní na 7. místě a hostí předposlední 13. Bečov, který má jen o pouhé 3 body méně! Pro domácího nováčka, za kterého už může po trestu hrát Džurdženik, je to utkání daleko více důležité, než na první pohled vypadá.

9) Dobře rozehraný 4. Hříškov hostí vedoucí Blatno. Hosté, kteří mají o 4 body více, jsou odpočatí od fotbalu, neboť v sobotu nehráli.

10) Nejproduktivnější tým soutěže Slavětín šturmuje a je těsně druhý. Hosté z Kryr mají sice dva hráče v trestu, ale venku se jim daří. Z 8 utkání totiž jen jednou prohráli a šestkrát venku remizovali.