V 5. kole Tip ligy je osm utkání okresních soutěží.

1) Supertrefou V. kola je utkání čtvrtého celku tabulky FK Louny, který hostí 2. Horní Jiřetín. Ten má jen o dva body více a domácí ho mohou už nyní předskočit jedině výhrou. Zopakují–li nasazení a výkon z minulého kola, mohlo by se to podařit.

2) Podobně je na tom Slavoj Žatec B, který sice klesl na 7. místo, ale má jen o tři body méně než 5. Černovice. Žatecká rezerva kromě jednoho podcenění soupeře podává na jaře výborné výkony.

3) Souboj o čelo tabulky je v Blatně, které hostí 2. Lenešice. Oba hrají útočně , domácí lídr má plus v podzimní výhře.

4) Z opačného konce tabulky je souboj o černého Petra. Předposlední Krásný Dvůr má o bod více než 14. Zeměchy, ale sestupových starostí oba může zbavit snad už jen zázrak.

5) Jedenácté Černčice B čekají na výši trestu pro vyloučené M. Kočinu a L. Chloubu. Hosté z Chlumčan jsou osmí a ještě za ně nemůže nastoupit potrestaný Seifert.

6) Zajímavé utkání se hraje v Libočanech, kde 5. Sedčice hostí 3. Slavětín, který před týdnem doma překvapivě prohrál. Domácí čekají na trest stopera Jos. Novotného, mohl by ale dnes vyjít s podmínkou.

7) Velká Černoc má zkušený 6. celek tabulky, který hostí 10. Cítoliby, které hrají o udržení. Domácí rovněž čekají na výrok disciplinárky pro Filipa Němce vyloučeného za 2 ŽK.

8) Sotva skončil trest pro V. Vernera, mají 4. Dobroměřice B u diciplinárky za vyloučení O. Liehma, ale měl by dostat podmínku. Hosté z Panenského Týnce jsou zatím šestí.

9) Poslední Domoušice B po druhé výhře v soutěži si věří i na 9. Čeradice, které mají jen o 3 body více než domácí.

10) Důležité utkání, v němž vedoucí Lubenec po dvou prohrách v řadě má už jen 4 bodový náskok před 3. Buškovicemi. Další zaváhání by mohlo ohrozit postupové naděje vedoucího Spartaku.