Fotbalisté během 18. a 19. srpna rozehrají zápasy podzimní poloviny nejnižších soutěží. Zároveň s tím začne už tradiční fotbalová tipovací soutěž čtenářů Žateckého a lounského deníku – Tip Liga.

Hlasovat se dá i na internetu

Účastníci soutěže budou moci tipovat opět na internetu, pomocí mobilu i kupónem vystřiženým z novin. Čtenáři tipují výsledky deseti redakcí vybraných fotbalových zápasů od III. třídy po krajský přebor. Na jeden zápas se bude opět tipovat přesný poločasový i celkový výsledek. To pro případ rovnosti bodů u nejlépe tipujících hráčů. Tipující u každého z nich napíše 0, 1 nebo 2, podle toho, jak odhaduje výsledek utkání (1 vítězství domácích, 2 vítězství hostí, 0 remíza).

Po dvanácti kolech opět hráči na čele celkového pořadí získají hodnotné ceny. Opět je možné tipovat kromě kupónu z novin a na internetu (www.denik.cz) i pomocí SMS z mobilního telefonu. Každý hráč, jenž chce tipovat na internetu nebo pomocí SMS, ale musí poprvé tipovat kupónem vystřiženým z Deníku. To proto, aby mu mohlo být uděleno identifikační číslo (ID) a on sám si určil heslo, které pak bude zadávat na internetu nebo ve svém mobilním telefonu do textové zprávy. Identifikační číslo, jako obvykle, bude uvedeno před jménem tipujícího v pořadí hráčů, které bude vycházet opět každou středu. Heslo si hráč určí sám při vstupu do hry jako kombinaci libovolných čtyř číslic, například 0123.

Vystřižené kupóny z novin se posílají do žatecké redakce (náměstí Svobody 123, 438 01 Žatec). Sběrné místo pro Louňany je, jako již tradičně, také zřízeno v prodejně tabáku Jiřího Stehlíka na Pražské třídě v Lounech. Pokud hráč tipuje poprvé, napíše do kolonky pro identifikační číslo velké písmeno N a doplní jen své číselné heslo a kontaktní údaje. Při posílání SMS zprávy první dvě písmena u startovního čísla tvoří identifikaci okresu. Identifikační kód a heslo funguje při hlasování SMS zprávou nebo při internetovém tipování jako přístupový kód hráče.

Uzávěrka je vždy v pátek v 16 hodin

Uzávěrka pro vhození kupónů do sběrné schránky či tipování pomocí SMS zprávy nebo na internetu je v pátek v 16 hodin. V úterý přinese Žatecký a lounský deník výsledky tipovaných zápasů, ve středu seznam hráčů Tip Ligy. V seznamu zjistí nový hráč své identifikační číslo, které mu umožní hlasovat pomocí SMS či na internetu. Nový hráč se může zapojit kdykoliv v průběhu soutěže, samozřejmě čím dřív tak učiní, tím je jeho šance na celkové umístění vyšší. Každý hráč však může hlasovat v jednom kole pouze jednou a pod jedním identifikačním číslem.