Nedělní dohrávkou skončil zimní fotbalový turnaj MH Cirus cup v Postoloprtech. Strupčice si na poslední chvíli zajistily bronzovou příčku, divizní Žatec nezaváhal ani jednou a stal se jednoznačným vítězem.

Strupčice - Domoušice 3:1 (1:1)

Poslední utkání turnaje MH Cirus rozhodovalo o třetí příčce v konečném hodnocení turnaje. Karty byly rozdány jasně - remíza či prohra Strupčic by znamenala bronzovou příčku pro Dobroměřice, které sehrály své utkání o den dříve. Naopak vítězství Strupčických by zajistilo tomuto týmu z Mostecka třetí místo.

V prvním poločase mohli příchozí diváci sledovat vyrovnaný a pohledný fotbal. Jako první se prosadily Strupčice, konkrétně Glas ve 14. minutě. Odpověď ale na sebe nenechala dlouho čekat a o deset minut později se trefil domoušický Uhlík, vyrovnal a zároveň stanovil poločasové skóre.

Čtěte také: Fotbalisté Žatce vyhráli turnaj v Postoloprtech

Ve druhém dějství postupně docházely Domoušickým síly, pravděpodobně i vzhledem k předchozí den hranému přípravnému utkání ve Slaném, a tak se do hry více dostávaly Strupčice. Rozdílovou branku za ně vstřelil v 65. minutě opět Glas. A protože i nadále měli více ze hry, dokázali se strupčičtí fotbalisté prosadit ještě jednou, když deset minut před koncem pečetil na konečných 3:1 jejich nejlepší střelec (a třetí nejlepší střelec turnaje) Vrba. Strupčičtí tak díky výhře poskočily na třetí místo tabulky a obsadili bronzovou příčku v turnaji.

Branky: Glas 2, Vrba Uhlík

Jednoznačným vítězem se sedmi výhrami a skore 52:8 zvítězili divizní fotbalisté Žatce, kteří v posledním duelu v přímém souboji porazili stříbrné Kryry 3:0. Čtvrté skončily Dobroměřice, páté domácí Postoloprty. Šesté byly Domoušice, sedmé Černčice a poslední skončily Tuchořice.

Fotbalová tabulka

Daniel Zíbrt