Pověst velmi svědomitého a kvalitního trenéra provází žateckého Jana Líma už desítky let.

Jméno si udělal v FK Chmel Blšany, kde začal trénovat ještě jako aktivní fotbalista a vedl tehdejší neznámé mužstvo krajskými soutěžemi k postupům.

Když přišel do role hlavního trenéra ligový František Plass, Lím mu dělal v českých soutěžích nějaký čas asistenta, než se odhodlal osamostanit a přijal výzvu z Kadaně. Kromě dobře vykonané práce nechal FK Chmel perfektně připravené podklady, které z velké části sĺoužily k vydání knihy k 50 let fobalu v Blšanech.

Lím pak s Tatranem Kadaň postoupil do divize, ale vedle slávy z dalšího postupu současně dostal první „padák“. Do nové sezony totiž Kadaňští nečekaně angažovali jiného trenéra! Možná platí filozofické, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš, ale Lím se u týmu krajského přeboru Tatran Kadaň objevil znova před rokem, kde si vede opět dobře.

Osud fotbalových trenérů s jejich odvoláním, nebo odchodu po vzájemné dohodě, zažil několik i Jan Lím. Naposledy před dvěma roky v Domoušicích, které dovedl s dvěma postupy až do krajského přeboru. Po podobné dohodě odešel i od divizního, tehdy Lučanu, Žatec, za který hrával a později ho také trénoval. Fandové tam na něj rádi vzpomínají nejen proto, že bydlí nedaleko od stadionu, a pokud nemá zrovna svůj zápas, přijde se podívat. Jenže doma je jen host a málokdo prorokem.

Asi nejhezčí vzpomínky má kromě Blšan na éru, kdy jako trenér přišel zachránit v krajské soutěži SKP Kadaň a během následujících dvou let s ním dvakrát postupoval. A pak tam ještě slavil come back. Proč bohatou kariéru ve stručnosti dnes připomínáme? Protože Jan Lím, před lety elegantí fotbalista Žatce, Blšan, předtím Mostu, Chomutova, Postoloprt , který je odchovancem Sokola Lenešice, uznávaný trenér a znalec soupeřů i talentů, oslavil v tomto týdnu 60. narozeniny. Za naše čtenáře přejeme hodně bodů!