Fanoušci Dobroměřic, kteří se těšili, že uvidí v utkání 19. kola fotbalové A třídy brankové hody, se těšili marně. Jejich soupeř, poslední tým tabulky LoKo Chomutov, dal v poledne vědět, že k utkání nepřijede, protože má k dispozici pouze osm hráčů. Je to znevážení soutěže. Pokud dojde ke kontumaci, prohraje pouze 3:0 a uložená pokuta bude stejná, jaké by byly náklady na cestu.

Určitě se však bude hrát v úterý 1. května od 14 hodin. Na tuto dobu je naplánováno odložené atraktivní okresní derby s Tatranem Podbořany, tedy prvního s druhým.

Podbořany - Kopisty 2:1 (2:0)

Tatran měl mít s předposledním celkem tabulky, který bojuje o záchranu, snadnou práci. Do vedení ho poslal již v 10. minutě Poborský a dvoubrankové vedení zajistil domácím ve 22. Kováč.

Po přestávce se dlouho nic moc nedělo. Až v závěru utkání bylo rušno. V 76. střídal autor první branky Poborský a krátce na to poslal sudího kamsi, za což dostal nemilosrdně červenou. Hostům se ještě podařilo v 83. snížit Hotovým z penalty. Podbořany vedou tabulku o bod před Dobroměřicemi, ale mají o dvě odehraná utkání více.

Kryry - Postoloprty 0:1 (0:1)

Postoloprtští odčinili domácí porážku z minulého kola od Vroutku a tentokrát uspěli nejtěsnějším rozdílem, když se o jediný střelecký zápis utkání zasloužil gólem do šatny ve 45. minutě Jan Frydrych.

Postoloprty jsou v tabulce 9. o tři body před Havrany z Kryr.

Jaroslav Tošner