Za velkého vedra začali diktovat tempo domácí. První šanci si vytvořili v 11. minutě. Po centru Vorasického z pravé strany hlavičkoval Brabec, jenže jeho pokus se mezi tyče nevešel. Ve 28. minutě se po závaru v šestnáctce Loun objevil sám před brankařem Ďurinda, ale Pokorný prokázal své kvality. Hosté spoléhali na brejky a z jednoho takového se ve 32 minutě řítil sám na bránu Soukup. Malík ho však vychytal.

Hosté zahrozili o chvíli později ještě jednou. Rohový kop z levé strany zahrával Trup, na něj si naskočil Zeman, ale jeho hlavička šla nad Malíkovu svatyni. Z následného brejku po pravé straně odcentroval Vorasický, ale Ďurinda ve skluzu zakončil mimo branku. Největší šance domácích přišla pět minut před přestávkou. Pajkrt zaběhl z levé strany, za obranu Loun odcentroval a zcela volný Vorasický poslal hlavičku těsně vedle branky.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Neratovice měly převahu, ale hosté pozorně bránili a čekali na příležitost k brejku. Krátce po pauze prošel Vorasický bez povšimnutí přes celou půlku hřiště a jeho střelu z vápna jen s obtížemi vyrazil Pokorný na roh. Po hodině hry se připomněli i hosté. Trupův rohový kop domácí odvrátili, ale Zeman vrátil míč před branku, Vokurka posunul na Trupa a jeho centr V. Suchý poslal těsně vedle levé tyče.

Podobné to bylo i na druhé straně. V 67. minutě centroval Pajkrt z levé strany, ale Ďurindovo zakončení šlo vedle. Minutu nato se domácí dočkali. Zahrávali standardku od levé postranní čáry, centr prodloužil hlavou na zadní tyč Škarecký a nikým nehlídaný Vorasický poslal Neratovice do vedení. Pojistit jej mohl o pět minut později Ďurinda. Po centru Pajkrta z levé strany mířil hlavou mimo tyče. V 80. ještě pálil Bucha, ale lehce přestřelil. V závěru se Louny snažily o vyrovnání, ale domácí si těsné vedení pohlídali.

Louny na 12. místě mají bod k dobru na Rakovník a tři body na Českou Lípu. Oba tyto celky se utkají příští sobotu v České Lípě.

V dalším zápase nastoupí fotbalisté Loun na hřišti prvních Velvar, které nyní zaváhaly 3:0 v Hostouni.

Neratovice-Byškovice - Louny 1:0 (0:0)

Branky: 68. Vorasický
Rozhodčí: Eibl - Vrchota, Benedikt, ŽK 2:4, 120 diváků

Sestava Neratovic: Malík - Pajkrt (89. Barták), Šulc, Chlumecký, Novák (63. Gazdík) - Ďurinda (85. Zelenka), Regner, Brabec (63. Bucha), Vorasický - Kozák, Škarecký

Sestava Loun: Pokorný - V. Suchý, Vokurka, J. Suchý, Fiřt - Zícha (72. Kurka), Trup, Kotlan, Soukup, Hrnčíř - Zeman

Jaroslav Tošner