Derby začali aktivněji domácí, ale byli to hosté, kdo dal první branku v utkání. Z nenápadné akce se dostali hosté v 7. minutě do šance po levé straně. Gólman Pechar si nerozuměl s obranou, vyběhl daleko z branky a Kučera jej obloučkem snadno překonal.

Domácí pokračovali ve své kombinační hře, ale vázla jim finální přihrávka. Ve 24. minutě zahrával kapitán domácího celku Plachý trestný kop kousek za hranicí vápna. Parádně obstřelil zeď, ale Šulc v bráně předvedl skvělý zákrok a jeho střelu vyrazil. K zakončení se dostal ještě Maliňák, ale ve skluzu vysoko přestřelil. O čtyři minuty později se dostal do šance Šebek. I jeho pohotovou střelu Šulc vyrazil. Šebek se snažil dostat k dorážce, ale Podroužek stačil odkopnout v souboji na roh.

Ve 32. minutě dostal balon za obranu Lazarik a šel sám na branku. Šulc vyběhl proti němu a poslal ho ve vápně k zemi. Penalta. Míč si na značku pokutového kopu postavil sám postižený a penaltu s jistotou proměnil. Po čtyřech minutách zahrával Plachý rohový kop z pravé strany. Šulc centr jen vyboxoval k Plachému, ten vrátil před bránu, ale hlavička Reha se nevešla mezi tyče. V poslední minutě první půle střílel ještě Maliňák, jenže Šulc zázračně nohama míč zastavil.

Dobroměřičtí pokračovali v náporu hned od úvodu druhé půle. V 58. minutě měli hned dvě šance. Nejdříve Šulc zvedl nad branku střelu Reha mířící pod břevno. Krátce nato našel Reh ideálně postaveného Valtu, ale jeho střela šla jen do nohou Šulce. Po hodině hry přišlo hodně vzrušení a na hřišti bylo dusno nejen z počasí. Nejdříve se při zásahu zranil brankař Pechar. V 64. minutě zasáhl v souboji hostující Urma nohou přímo do prsou Lazarika, který zůstal bezvládně ležet. Urma viděl okamžitě červenou. Místo do kabiny zamířil ke střídačce a za postranní čárou ještě srazil k zemi zraněného Pechara, který šel kolem ke své střídačce.

Krásná akce byla k vidění v 80. minutě. Šebek prostrčil mezi dvěma bránícími hráči na Maliňáka, ale jeho střelecký pokus Šulc kryl. Za tři minuty zahrával na druhé straně standardku Junek. Dlouho váhal, kam míč poslat, nakonec vystřelil a míč se po teči kutálel do branky. Holeček jej však stačil včas vykopnout. Další pěkná kombinace přišla pět minut před koncem řádné hrací doby. Tečovaná střela Šebka se dostala k Valovi, ten poslal na zadní tyč, kam mu nabíhal Maliňák, ale ten skluzem míč nezasáhl. Fotbalovou lahůdku přinesla následující minuta. Přesný centr z pravé strany posadil Mistoler přímo na hlavu Valty a ten strhl vedení na stranu domácích. Ve třetí minutě nastavení ještě střílel k tyči nebezpečně Maliňák. Jeho pokus však Šulc zneškodnil.

Dobroměřice odehrají poslední zápas v Ervěnicích.

Dobroměřice - Domoušice 2:1 (1:1)

Branky: 33. Lazarik PK, 86. Valta 7. Kučera
Rozhodčí: Oborník - Šefčík, Průša, ŽK 1:4, ČK 64. Urma (Domoušice), 100 diváků

Sestava Dobroměřic: Pechar (59. Bouček) - Plachý, Šebek, Baňka, Kaleja - Köchrt (77. Mistoler), Lazarik (66. Holeček), Maliňák, Handlíček, Reh - Pšigrocký (51. Valta).

Sestava Domoušic: Šulc - Lokajíček, Junek, Podroužek, Beránek - Maté, Uhlík, Urma, Kučera, Dittrich - Exner

Jaroslav Tošner