Úspěšně bezpečným vítězstvím zahájila soutěž Okresní ligy veteránů stará garda fotbalistů Loun, která obhajuje titul posledního ročníku získaný letos v červnu. V I. kole se hrálo slušně, neboť ve čtyřech zápasech padla jediná žlutá karta, ale za to 25 branek.

Prvním hattrickem se uved v lize veteránů Karel Fuks z AFK Žatec, který je jedním z nově zařazených hráčů v této věkové kategorii. Úplným nováčkem je tým Falco Kounov, kterému chyběla obdobná soutěž na Rakovnicku. Do řádné soutěže se po letech vracejí Žiželice, které jsou nástupcem Tuchořic.

Libočany – Kounov 3:3 (0:2)

Že bude nováček z Rakovnicka přínosem, ukázali jeho hráči už v prvním poločase, kdy jen výborný domácí brankář Z. Kindl zabránil většímu přídělu. Přestože hosté byli lepší po celé utkání a dvakrát vedli o dva góly, dokázali domácí zvýšeným důrazem vyrovnat. Nejlepším hráčem utkání byl autor vedoucí branky Kokšál.

Branky: 48. Držálek, 58. Teuber, 72. Ležák – 4. Kokšál, 6. a 52.F. Kalaš. Rozhodčí Bázler, ŽK 1:0, 30 diváků.

Podbořany – Sj. Žatec 3:3 (1:1)

Hosté třikrát v utkání vedli, ale domácí vždy dokázali vyrovnat, naposledy Hrčko 7 minut před koncem.

Branky: 36. Richtárech, 60. Troch, 83. Hrčko – 35. Lesniak, 47. a 75. Klinec. Rozhodčí neuveden, bez karet.

Žiželice – AFK žatec 2:4 (1:1)

Domácí jsou skoronováčkem soutěže, když převzali soutěž od Tuchořic (Lipence). V úvodech obou poločasů vstřelil jejich vedoucí branky Petr Huttr. ale hosté nejenže vždy brzo vyrovnali, ale ve velmi slušném utkání vyhráli hattrickem Karla Fukse.

Branky: 6. a 48. Huttr – 27. Celba, 58., 64. a 88. Fuks. Rozhodčí Gaži, bez karet, 30 diváků.

Louny – Lubenec 6:1 (3:0)

Obhájce trofeje vstoupil do soutěže s navrátilcem v brance Milanem Lafkem a především hrou k bezpečnému vítězství. Snaživí hosté vstřelili svůj čestný úspěch až v poslední minutě.

Branky: 29. a 51. Z. Krupka, 4. M. Müller, 19. Mir. Pihrt, 68. Štádlík, 88. Vl. Zeman – 90. Fronc. Rozhodčí Krejcar, bez karet