Nejlepší fotbalové představení z celé dosavadní hodně nepovedené  přípravy ukázali trenérovi Frýdkovi jeho noví svěřenci  ze Žatce během modelového utkání, které sehráli ve středu večer v Libočanech. Jen několik dní před ostrým startem divize se bývalý reprezentant seznamoval s kádrem.

Musím se nejdřív rozkoukat, říká nový trenér

„Chtěl jsem vidět kluky na hřišti, seznámit se, udělat si obrázek, kdo co umí. Musím se nejdříve rozkoukat, nabídku jsem dostal teprve před několika dny. A o víkendu už nás čeká divize," ví o složitém úkolu, naskočit rychle do divizního kolotoče a hrát v něm důstojnou roli, Martin Frýdek, nová zvučná posila Slavoje Žatec.

V Libočanech si zahráli červení proti bílým, v obou týmech byli promíchaní hráči A i B týmu. Červení nakonec vyhráli 3:0, o jejich branky se postarali dvakrát Karban a jednou Bednář. Výsledek ale tentokrát nebyl až tak důležitý, všichni byli pod bedlivým dozorem právě Martina Frýdka. A hráči Žatce se mu neukázali ve špatném světle.

Hrál se pohlednější fotbal

Hráli daleko pohlednější a efektivnější fotbal než v minulých přípravných zápasech a dali tak alespoň trochu zapomenout na matné výkony z předchozích testů. K dispozici už byli také marodi Bednář a Antonín Hynek. Na hřišti se ukázaly také tři další možné posily, zatím ale není jejich příchod dotažen. Nejvíce z trojice zaujal šikovný záložník Rosendo, který už v Žatci působil a byl by určitě velkou posilou.

Bývalý vynikající fotbalista a reprezentant Martin Frýdek přišel na lavičku Žatce poté, co Slavoj prohrál všechny čtyři přípravné zápasy (s juniorkou Teplic 3:5, s Karlovými Vary 2:3, s Litvínovem 3:5 a s Nejdkem 0:5) a ani jeho hra nebyla nijak přesvědčivá. Měl by doplnit současného trenéra Karla Šidlofa.

Klub neoznámil, kdo bude hlavní trenérem, dá se ale očekávat, že hlavní slovo postupem času převezme Frýdek. Slavoj chce také ještě co nejdříve posílit, některá jména má vytipovaná i Frýdek. Uvidíme, koho ještě funkcionáři Žatce zaregistrují.

Zůstanou bývalé opory?

Otázkou zatím také stále zůstává start bývalých opor Žatce, kteří se ale po minulé sezoně zatím nezapojili do přípravy. Klasna, Paul, Krejčík a další zatím zkoušejí štěstí jinde, počkejme ale, kde nakonec zakotví, možný je i jejich návrat do dresu Slavoje.

První zápas v divizi čeká na Žatec v sobotu 9. srpna na hřišti Kladna. Doma se hráči Slavoje premiérově ukáží ve druhém kole, kdy narazí na rivala z nedaleké Souše. Ve třetím kole pojedou do Litoměřic, pak přivítají Lovosice.

MARTIN FRÝDEK

Během své hráčské kariéry proslul jako šikovný záložník, tvořil hru pražské Sparty, byl velkým parťákem Horsta Siegla. Martin Frýdek se narodil v roce 1969, největších úspěchů, včetně českých titulů, dosáhl právě v dresu Sparty. Hrál ligu také v Německu, tam už se ale tolik neprosazoval. Frýdek hrál také v reprezentaci, působil tam od roku 1991 do roku 1997. Byl členem stříbrného celku z ME 1996 v Anglii, kde nastoupil do jednoho utkání. V kvalifikaci ale nastupoval pravidelně, dokonce střílel i branky. Celkem Martin Frýdek v národním dresu odehrál sedmatřicet utkání, vstřelil čtyři branky. Po ukončení kariéry hráče se vrhl na trénování, v minulosti vedl například Kolín nebo mládež Admiry.