Slavoj začíná mít problémy a každý bod má pro něho cenu zlata. Ve 23. kole krajského přeboru však hostil lídra soutěže a neměl to jednoduché. Na lavičce měl pouze tři hráče. Zimolu s nedoléčeným zraněním, náhradního gólmana Baštýře a Šmejce. To Most disponoval hned sedmi náhradníky.

Do utkání vstoupili překvapivě lépe domácí a hned v 6. mohli skórovat. Petr Klinec našel zpětnou přihrávkou Zelinku a jeho pohotová střela se otřela o levou tyč. To však byla poslední šance, která vážněji ohrozila branku Mostu. Ve 26. musel pro zranění odstoupit domácí F. Klinec a nahradil ho Šmejc. Slavoj se bránil a hostům trvalo poměrně dlouho, než se dostali k ohrožení Švarcovy branky. První příležitost měli ve 27. minutě. Přetažený centr Michala Macháčka z pravé strany poslal Dominik Valenta z úhlu vedle zadní tyče. Hned v následující minutě si vše vynahradil. Obrana Žatce chybovala, nechala projít balón až k Valentovi a ten zblízka poslal míč k tyči. Uplynuly pouhé dvě minuty, když před hranicí vápna z levé strany zastavil domácí Šmejc nedovoleně Dominika Valentu a z nařízeného trestného kopu kolem zdi upravil Stožický na 2:0 pro Most. Poslední šance prvního poločasu přišla tři minuty před přestávkou a měl jí domácí Pinkr. S jeho střelou z pětadvaceti metrů doprostřed brány však brankař Kubíček neměl problém.

Druhý poločas začali hosté náporem. Již v 50. uvolnil Michal Macháček Láchu. Ten však zakončil zbrkle a Švarc jeho pokus zlikvidoval. Za čtyři minuty dala obrana Žatce dostatek prostoru k zakončení Dominiku Valentovi a ten střelou k zadní tyči prostřelil Švarce. V následující minutě vysunul Stožický do brejku Dominika Valentu, ale jeho střelu stačil ještě Sýs zblokovat. V další minutě chyboval domácí Suchan, míč se dostal k Michalu Macháčkovi, ale jeho pokus o přehození Švarce skončil na břevně.

Skóre se tak měnilo až v 59. minutě. Centr Stožického z pravé strany poslal za záda bezmocného Švarce Dominik Valenta a tím zkompletoval hattrick. Záda mu přitom jistil zcela volný Michal Macháček. V 67. minutě našel Lácha ideálně postaveného Dominika Valentu, ale Švarc byl o zlomek vteřiny u míče dřív. Pátá branka padla v 84. minutě. Bešik nedokázal rozehrát, přišel o míč, který si vzal Lácha. Ten naznačil střelu, čímž si položil Švarce a pak dával do zcela opuštěné branky. O dvě minuty později vyrážel gólman domácích střelu Dominika Valenty i dorážku jeho bratra Denise. Poslední šancí utkání byla ta z 88. minuty. Lácha uvolnil Dominika Valentu, ale Švarc jeho pokus zneškodnil.

Most si výhrou pojistil svou pozici na čele tabulky. Žatec klesl na 12. místo, jen 4 body před poslední Modrou a 3 body má k dobru na předposlední Kadaň, na jejímž hřišti bude v příštím kole hrát.

„Situace není dobrá. Hrají i ti, kteří na krajský přebor nemají, protože jiné hráče bohužel nemáme. Nepomohlo nám ani přeskupení hráčů na ploše. Teď musíme nutně bodovat v Kadani,“ říká po prohraném utkání trenér žateckého Slavoje Karel Chlad.

Žatec - Most 0:5 (0:2)

Branky: 28., 54. a 59. Dominik Valenta, 32. Stožický, 84. Lácha
Rozhodčí: Hollinger - Šmíd, Vacek, ŽK 2:0, 150 diváků

Sestava Žatce: Švarc - Wiesinger, Bešík, Sýs, F. Klinec (26. Šmejc) - Hassman, Pinkr, Zelinka, Suchan, Smékal - P. Klinec

Sestava Mostu: Kubíček (62. Cafourek) - Tancoš (72. Šoupa), Rubeš, Bíro, Vait - Michal Macháček, Lácha, Stožický (66. Z. Macháček), Milan Macháček (70. Záruba), Kasal (56. Denis Valenta) - Dominik Valenta

Jaroslav Tošner