Další prohru do tabulky divize, tentokrát s prvními Brozany, si připsali fotbalisté Žatce. Slavoj v sezoně vyhrál pouze dvakrát, na jaře ještě ani jednou, a tak se jeho ztráta na posledním místě stále zvětšuje. Aktuálně zaostává Žatec za předposledním týmem už o dvanáct bodů.

První jarní výhra pro Brozany

Brozany jsou sice v divizi první, na jaře se jim ale nedařilo zatím úplně podle představ. Proti Žatci ale opět jejich útočníci seřídili mířidla přesně, trefili se hned pětkrát.
A začali už v první minutě, kdy se trefil mladý Verbíř. Slavoj ale hodně rychle odpověděl, vyrovnával Petr Klinec.

„Byl to ojedinělý útok, při kterém jsme udělali několik chyb v obraně," viděl situaci, která předcházela vyrovnání, domácí manažer Ján Kudlička.
Jenže, žatečtí fotbalisté se neradovali dlouho. Ještě do přestávky inkasovali dvakrát. Nejprve z kopačky zkušeného exligisty Radka Diveckého, který v Brozanech vypomáhá z týmu Kozel, a poté byl úspěšný ještě Cibulka. Do šaten se šlo za stavu 3:1 pro lídra divize.

"Žatec nekladl nějaký velký odpor," řekl manažer domácích

Ve druhé části se pak jen potvrdila dominance domácích a Slavoj prohrál vysoko 1:5. „Měli jsme pohodový náskok a čekali jsme, že si ještě vylepšíme skóre. Moc branek už jsme ale nedali. Čtvrtý gól byl vlastní, pátý pak dal Šollar. Spokojeni můžeme být se třemi body a možná i výsledkem, ale něco tomu chybělo. Žatec byl soupeř, který nekladl nějaký velký odpor. Měli jsme využít více příležitostí," hodnotil po utkání manažer Brozan Ján Kudlička.

Slavoj Žatec tak má po odehraných 21 zápasech pouhopouhých devět bodů. Vyhrál jen dvakrát, na jaře ještě ani jednou, dva jarní body jsou jen za dvě domácí remízy, následný penaltový rozstřel ale vždy Slavoj prohrál.
Ztráta Žatce na posledním místě je propastná a opět narostla. Na předposlední Litol a čtrnácté Nové Strašecí už žatečtí fotbalisté ztrácejí dvanáct bodů. Možnost záchrany v divizi tak už je spíše jen teoretická, reálně se totiž Slavoji ani na jaře vůbec nedaří.