Pod vedením trenéra Pavla Maňáka Žatečtí dobře odstartovali a po třech úvodních kolech vedou tabulku s plným počtem 9 bodů při brankovém poměru 15:4. Stejně bodů mají i 2. Proboštov (12:1) a třetí L. Chomutov (12:3). Na 5. místě jsou Cítoliby s 6 body a 12. Postoloprty zatím nebodovaly.

V Žatci se podařilo dát dohromady kolektiv, který by mohl klubové cíle naplnit. Technicky vyspělé družstvo naznačilo možnosti už v přípavě, kdy pod názvem Lukra jako nejmladší celek vyhrálo velký turnaj v malé kopané PM Sport Cup v Libočanech. Krajskou soutěž začal žatecký dorost doma s druhým týmem loňské sezony Ervěnicemi. Za podpory příznivců je zdolal 4:1, ač v poločase prohrával 0:1. Branky dali Lukáš, Majoros Wiesinger a Němec.

První utkání venku sehráli dorostenci Slavoje v Klášterci, kde vyhráli 6:0 (2:0), když po 2 gólech dali Majoros a Němec, po 1 Drchal a Hrůza. V neděli vyhráli nad nováčkem soutěže Kovářskou 5:3 (1:0), když zbytečně zahazardovali s pověstí i výsledkem, neboť dovolili hostům stáhnout z 3:0 na 3:2. Branky dávali 2 Baloun, po 1 Majoros, Wiesinger a Lukeš. Na hovory o postupu je ještě moc brzy, ale dosavadní výkony a přístup hráčů naznačují, že jsou na dobré cestě.