Dvě minuty před koncem vyrovnal z přímého kopu divizní Děčín na konečných 1:1 v přípravném utkání s fotbalisty Slavoje Žatec.

„Domácí v úvodu ukázali, proč jsou v popředí tabulky, měli převahu až po naše vápno, ale kromě dvou náznaků si už žádnou vyloženou šanci nevypracovali,“ byl spokojen se defenzivní činností žatecký trenér Martin Brynda. Naopak jeho tým šel do vedení, když Klíma vybojoval míč, přešel přes Brazilce Thomase (hrával v Blšanech) a vybídl ke gólu Baierla, který ač faulován, dokázal přesně zakončit.

Ve druhém poločasu byla hra vyrovnanější a Žatec si po dvou akcích Vávry vypracoval dvě slibné šance. Jarolímovi však v rozhodujícím okamžiku ukopl míč obránce a v 61. gólovku Poborského zlikvidoval brankář. Domácí měli blízko k vyrovnání v 57., nebezpečný centr před útočníkem však vytáhl Voigt na roh. Řezníci přitvrdili, zejména pak jeden z pěti exblšanských hráčů Čonka, který si brutálně a přitom bez potrestání vyšlápl na Paula a Barana.

„Ani v druhé půli se nám moc nedařilo. Nešla nám kombinační hra a hráči se v poli dopouštěli mnoha chyb,“ podotkl na adresu domácích hráčů vedoucí Miroslav Žák.

Děčínským hráčům se podařilo obranu Žatce prolomit a v 88. minutě. „Rozhodčí neodpískal faul na Dykase, protiútok zastavil Macháček faulem, a než si naši hráči postavili zeď, Dvořák prudkou střelou z hranice šestnáctky nedal Voigtovi šanci,“ popsal vyrovnávací gól trenér.

„Neumíme moc hrát na plnou obranu, a to se také ukázalo v tomhle zápase“ posteskl si vedoucí mužstva řezníků Miroslav Žák.

Řezuz Děčín – Slavoj Žatec 1:1 (0:1)

Branky: 8.Dvořák–22.Baierl

Děčín: Chodura, Žák – Novák (46. Jirchák) – Thomas, Krejčík – Čonka – Kyncl, Demchenko, Runt (46. Matoušek) – Štípek (46. Dvořák) – Vlasák

Žatec: Zaťko (46. Voigt) – Vávra, Vlk, Heinz, Zlatohlávek – Baran, Dykas, macháček, M. Paul – Baierl (46. Poborský), Klíma (46. J. Jarolím). Trenér Martin Brynda