Poslední kolo zimního fotbalového turnaje v obou skupinách Apollo Cup, pořádaných Baníkem Souš, je na programu tento víkend. Na rozdíl od předchozích osmi kol se však IX. hraje na dvou různých hřištích. Důvodem je začátek jarní dorostenecké soutěže na umělé trávě pořádajícího Baníku.

Ve skupině Elite, kde máme tři zástupce (shodou okolností na samém konci 10 členné tabulky), se v sobotu představí v Souši mužstvo Dobroměřic, které hraje s účastníkem krajského přeboru a s vedoucím celkem turnaje AFK LoKo Chomutov. Dobroměřičtí jsou zatím na 8. místě a mohou si v případě úspěchu výrazně polepšit. Po debaklu před týdnem mají také co napravovat. Začátek je v 16.30 hodin.

Předposlední Postoloprty s rovněž 9 body si mohou polepšit v tabulce, ale to by musely porazit druhý B. Souš A, který nastřílel před týdnem Dobroměřicím desítku. Jejich utkání se hraje dnes, ale pozor, na umělce Baníku Most! Začátek je v 15 hodin.

Třetí zástupce okresu v Elite je Sokol Domoušice, na jehož neúspěšném vystoupení v Souši už nemůže nic změnit ani jeho nedělní poslední utkání proti sedmým Ervěnicícm. Oba soupeři sice nastříleli v turnaji po 10 brankách, ale zatímco Ervěničtí inkasovali 25 branek, Domoušičtí lovili míč ze své sítě 47 krát! Jejich zítřejší utkání začíná v 13.15 na umělé trávě dole na Baníku Most.

Zbývající dva regionální zástupci, zařazení do skupiny Premium, se utkají v okresním derby na umělé trávě v Souši v neděli od 16.30 hodin.

Lídr okresního přeboru, Havran Kryry, se v tabulce Apollo Cup vyšplhal už na 2. místo. Na vedoucí 1.FC Strupčice už sice nedosáhne, ale jako nováček v Souši skončí na krásném 2. místě, pokud bude nejméně remizovat se svým soupeřem z popředí OP, Sedčicemi, které jsou ale v Souši až deváté.

Havrani však jsou velkými favority nejen kvůli kvalitnějšímu kádru. Jejich soupeř totiž postrádá tři hráče základní sestavy. Brankáře Suška sice nahradí neméně kvalitní Dupály, ale jeho stažení mezi tyče zase oslabí sedčickou záložní řadu.