Po Ladislavu Novákovi a Petrovi Čechovi máme v okrese Louny po čase zase fotbalistu světových parametrů, který září v důležitých mezinárodních zápasech. Třiadvacetiletý Jaromír Zmrhal, rodák ze Žatce, kde má stále rodinu, se v pátek večer na stadionu v Edenu pustil do sprintu, dostal nádhernou přihrávku od Bořka Dočkala, vstřelil druhý gól do sítě Norska a rozhodl o tom, že Česká republika z tohoto důležitého zápasu kvalifikace o účast na mistrovství světa získá tři body!

Jaromír Zmrhal už několik let stabilně nastupuje v A týmu pražské Slavie, letos chytil parádní formu, dvakrát rozhodl derby proti Spartě, a tak není divu, že ho trenér Karel Jarolím povolal i do reprezentace ČR.

V národním dresu prvního týmu ČR nastoupil žatecký fotbalista teprve podruhé, avšak poprvé hrál v základní sestavě od počátku zápasu. A důvěra v nového mladého hráče se kouči Jarolímovi vyplatila, protože Jaromír Zmrhal ve 48. minutě dal Norsku gól a zvýšil vedení ČR na 2:0. Byl to gól rozhodující, protože Norové později ještě snížili na 2:1 a díky Jardově trefě český tým udržel těsné vítězství.

Skoro jako pohádka, hlavně že jsme vyhráli jako tým

„Je to nádherný pocit, skoro jako pohádka. Až teď mi dochází, co se vlastně stalo a že jsme vyhráli a já dal branku. Byla to fantastická přihrávka od Bořka Dočkala. Nejde o můj gól, ale nejvíc jsem šťastný z toho, že náš tým vyhrál a reprezentace získala tři body," říkal po utkání skromně vystupující Jaromír Zmrhal.

V národním týmu debutoval v říjnu proti Ázerbajdžánu, zahrál si jen 17 minut. Toto utkání se naší reprezentaci příliš nepovedlo, skončilo bez branek. Nyní proti Norsku už nastoupil v základní sestavě a výrazně přispěl k výhře Čechů, jež vrátila našemu týmu šanci ještě zabojovat o druhé místo v naší kvalifikační skupině, které by mohlo přinést kýžený postup na MS 2018 v Rusku.

Jaromír Zmrhal se narodil v srpnu 1993 v Žatci, v tomto městě také strávil dětství a dosud do Žatce často jezdí za rodiči a bratrem. Jeho bratr Jakub hraje krajský přebor za FK Slavoj Žatec. „S bráchou si vzájemně fandíme, voláme si, navštěvujeme se. Když máme čas, jezdíme se i podívat jeden druhému na zápasy," říkal Jaromír Zmrhal v září v rozhovoru pro Deník. Nyní žije s přítelkyní v Praze, nedávno se tam nastěhovali.

Jardo, děkujeme za pěkné fotbalové zážitky a přejeme hodně zdraví a úspěchů v další sportovní kariéře!

čtěte také: Jaromír Zmrhal: stěhování ze Žatce do Prahy, teď derby se Spartou