Fotbalisté Žatce už musí bodovat. Po čtyřech kolech divize mají skore 2:14, ale hlavně jeden jediný bod a v tabulce jsou poslední. V neděli si doma proti Štětí budou chtít udobřit fanoušky a hlavně se budou snažit odlepit od divizního dna. „Bude to hodně o psychice, věřím ale klukům, že zvládneme bodovat naplno," mluví o nelehké situaci v žateckém klubu na začátku sezony trenér Slavoje Karel Šidlof.

Naposledy podlehl Slavoj Litoli. I když vedl, po dvou rohových kopech ze závěru duelu, se se třemi body rozloučil. I v předchozím zápase s Novým Borem měl navrch, skoroval jako první, ale soupeři se nakonec rozešli smírně. „Bohužel, nezvládáme konce zápasů. Teď jsme byli celý zápas lepší, poslední čtvrthodinu ale jakoby hrál jiný tým. Bylo v našich silách zvítězit, bohužel jsme dostali dva góly po rohu," je nespokojený se závěry zápasů žatecký trenér.

Slavoj po minulé sezoně ukončil spolupráci s druholigovým Mostem, v jeho středu už se neobjevují také žádná známá jména z minulosti, jako byl například Zdeněk Svoboda, Michal Horňák, Radek Čížek, Aleš Pikl a další. Žatec se před sezonou rozhodl jít levnější cestou, tedy spoléhat jen na hráče z města a okolí, hlavně pak na své mladé bývalé dorostence.

Jenže… Zatím se týmu vůbec nedaří. Po čtyřech kolech má Slavoj na kontě jediný bod za remízu s Novým Borem, další tři utkání prohrál. „Nehrajeme zase tak špatně, často nám ale chybí trochu štěstí. Věřím, že zabereme a konečně se k nám štěstí zase nakloní. V žádném zápase jsme nebyli horší, kromě duelu s Vyšehradem, jen to otočit," pokračuje Šidlof. „Máme hodně mladý mančaft, je to v něm, ale chce to čas," říká žatecký kouč. Jenže po čtyřech nepovedených duelech je řada fanoušků nespokojených a žádá přehodnocení spoléhání se jen na odchovance a hráče z okolí. Nákladnou cestou se ale zatím Slavoj vydat nechce, žádné velké posily nečekejme.

„Věříme klukům. Uvidíme jak to půjde dál, zatím o žádném velkém posilování neuvažujeme. Možná bychom mohli přivést jednoho hráče na pozici středního záložníka, ale uvidíme, jak se situace bude vyvíjet," řekl Deníku Šidlof.

Už proti Litoli zamíchal žatecký kouč pořádně se zaběhnutou sestavou. Zraněný byl Krejčík a na lavičku si sedli Bednář a dirigent žatecké obrany Heinc, který když není zraněný, hraje v základu vždy. „Na pozici Heince dostal příležitost nadějný Antonín Hynek, Krejčíka pak zastoupil Ladislav Hynek a byl z naší strany jedním z nejlepších hráčů," viděl Šidlof.

Ani v neděli proti Štětí, které bude v Žatci hrát od 17 hodin, ale nebude Slavoj kompletní. Problémy nahlásili Bednář a Vlk, na kterého Žatec před sezonou hodně spoléhal, jeho výkony ale zatím nejsou úplně zářné. „Musíme si s absencemi poradit. Štětí je hratelný soupeř, musíme konečně zabojovat a bodovat naplno," doufá v zisk prvních tří bodů žatecký lodivod Karel Šidlof.