Loučení s domácími fanoušky pro letošní kalendářní rok se fotbalistům Žatce nepovedlo. V sobotním utkání krajského přeboru dostali doma pětigólovou nadílku a prohráli, přestože ještě v poločasové přestávce vedli 2:1.

Zápas to byl rušný a přinesl mnoho dramatických momentů. Ačkoli výsledek 2:5 vypadá jednoznačně, oba soupeři hráli víceméně vyrovnanou partii, střídali se ve vedení a v otáčení skóre, ještě deset minut před koncem platil těsný stav 2:3 a poslední dva góly padly až v samém závěru utkání.

Diváci viděli sedm gólů

I když v utkání padlo sedm branek, na tu první prokřehlí diváci čekali docela dlouho: až do 34.minuty. Po faulu, oceněném od rozhodčího žlutou kartou, rozehrávali hosté přímý kop z levé strany z hranice šestnáctky a Emil Rilke, hráč se zkušenostmi z první ligy v dresu FK Teplice, dostal centr přesně na hlavu a pohodlně zavěsil - 0:1. Žatečtí hráči ale neuvěřitelně rychle zvedli hlavu a dokázali vývoj zápasu otočit. Ve 36. z podobné situace po trestném kopu domácí plejeři rozehráli hezkou kombinaci před hostujícím brankářem, jehož po první ráně zachránilo břevno, ale na dorážku Vítězslava Hankocyho hlavičkou už byl krátký - 1:1. A hned o minutu později se žatecký tým radoval podruhé. Po další pěkné nátlakové akci a kombinaci se kapitán Petr Klinec rozhodl vypálit z hranice velkého vápna, balon škrtl o tělo bránícího hráče a potom o tyč a zapadl do sítě - 2:1.

Poločasové vedení vypadalo nadějně, ale hosté se dokázali z nepříznivé situace oklepat stejně rychle jako předtím Žatečtí. Šest minut po přestávce po nebezpečném závaru domácí obrana neodkopla balon poskakující před brankářem Švarcem, míč se dokutálel až k Davidu Kolářovi a ten vcelku pohodlně srovnal na 2:2. A za tři minuty bylo ještě hůř: při střele dotírajících hráčů Krupky míč zasáhl paži domácího obránce a sudí Zitko bez váhání nařídil penaltu. Zkušený David Rilke poslal balon přesně k tyči a hosté se ujali vedení 3:2.

Hostující brankář čaroval

Potom se hra a rušné momenty trochu uklidnily, hosté se stáhli a začali hlídat svůj náskok. Ke konci už jim také začaly docházet síly, Žatečtí naopak vrhli všechnu svou snahu do útoku a v čase kolem 75. minuty svého soupeře chvílemi doslova mleli, zamkli ho před jeho bránou a na delší několikaminutové úseky mu prakticky nepůjčili míč. Jenže nebylo to nic platné, protože nedokázali využít ani nejvyloženější příležitosti k vyrovnání. Tým Krupky v této fázi skvěle držel brankář Jiří Valeš, který vychytal mnoho domácích pokusů. Nedáš - dostaneš: v závěrečných minutách hosté dvakrát získali balon a pelášili k rychlému brejku na odkrytou domácí polovinu. V 83. tímto způsobem znovu David Kolář a v 88. Marek Pokorný definitivně rozhodli o tom, že pečená martinská husa bude večer lépe chutnat jejich týmu z Krupky.

V tabulce krajského přeboru je nyní Slavoj Žatec devátý s vyrovnanou bilancí sedmi výher a sedmi porážek. Podzimní část soutěže ukončí v pátek, v den státního svátku, utkáním v Srbicích, které jsou třetí. Před svými domácími fanoušky žatečtí hráči nastoupí k mistrovskému zápasu znovu až příští rok v březnu.

Žatec - Krupka 2:5 (2:1)

Branky: Hankocy, Klinec - Rilke 2, Kolář 2, Pokorný.
Rozhodčí Zitko, žluté karty 2:1, diváků 100.

FK Slavoj Žatec: Švarc - Wiesinger, Klinec Petr, Zimola, Smékal, Hankocy, Bešík, Hassman (80. Suchan), Hynek Tomáš, Zmrhal (65. Hynek Vladislav), Klinec Filip.

TJ Krupka: Valeš - Pokorný, Hrubý, Suchý, Kolář, Rilke, Bikár (85. Doskočil), Caitaml, Kubný, Gulykáš (75. Hirschkorn), Christov.