Fotbalisté Slavoje Žatec úspěšně vstoupili do nového ročníku krajského přeboru. Díky nebojácnému a zodpovědnému výkonu v sobotu zaslouženě zvítězili nad týmem FK Litoměřicko B 3:1 (2:1). Ze soupeře přitom v žateckém klubu před zápasem panoval respekt: je to nově vzniklý tým, složený z dřívějších celků Litoměřic a Lovosic. První tým FK Litoměřicko A bude nyní hrát ČFL, kam v červnu vybojovaly postup ještě Lovosice suverénním vítězstvím své skupiny v divizi.

Hra byla dlouho vyrovnaná, Litoměřicko bylo silným soupeřem. Šance vznikaly zejména v prvním poločase na obou stranách, Žatečtí však prokázali větší klid a přesnost při zakončení. Zároveň domácí hráli obětavě a velmi zodpovědně i směrem dozadu při bránění soupeře.

Dvěma brankami se blýskl hbitý Pavel Hassman a podtrhl jimi svůj skvělý výkon. Ve 22. po centru zprava pěknou hlavičkou uklidil míč přesně k tyči a ve 33. krásnou střelou zvýšil už na 2:0. To bylo slibné vedení, jenže hosté nesložili zbraně a hned ve 37. snížili, když se hlavou trefil jejich kapitán Miroslav Novotný. Minutu před přestávkou mohl Hassman završit hattrick, ale hostující brankář Slanina jeho dorážku z jasné pozice bravurním zákrokem zlikvidoval.

Ve druhém poločase oba celky opět urputně bojovaly ve vyrovnané bitvě, hráči se pečlivě hlídali už ve středu hřiště a šancí na gól nebylo mnoho. Nakonec se k radosti domácích fanoušků znovu prosadili Žatečtí: v 71. chybujícím obráncům utekl Petr Klinec, jeho první dělovku ještě brankář vyrazil, ale na dorážku k tyči už byl krátký – 3:1.

Hosté pak vystřídali hned dva hráče najednou a snažili se o zvrat, ale ten už domácí hráči nepřipustili. Pozornou a obětavou hrou si pohlídali zasloužené vítězství.

V příštím utkání se Slavoj Žatec představí v sobotu ve Vilémově, který spadl z divize a hned v úvodním kole nadělil Modlanům nakládačku 7:1.

Slavoj Žatec – FK Litoměřicko B 3:1 (2:1)

Branky: Hassman 2, Klinec – Novotný.
Rozhodčí Černý, žluté karty 0:1, diváků 200.

FK Slavoj Žatec: Švarc – Sýs, Hynek Ant., Hynek Vladis. (Smékal), Bešík, Wiesinger, Hassman (Vávra), Zelinka, Zimola, Klinec (Mács), Hankocy (Šmejc).

FK Litoměřicko B: Slanina – Kleniar, Tupý, Dufek, Pekař (Horváth Marek), Rapavý, Hýř, Novotný, Stožický, Kolomazník (Horváth Jan), Flégl (Páša).