Dlouho očekávané derby mezi Louny a Žatcem, k němuž se hráči i fanoušci obou týmů nedostali dlouhých pět let, skončilo ve středu o státním svátku 28. září zaslouženým vítězstvím hostujícího FK Louny, jehož hráči na stadionu Slavoje Žatec vyhráli 3:1.

Oba celky se pohybují na špičce krajského přeboru a úvod soutěže se jim vydařil, a tak fanoušci čekali zajímavý, vyrovnaný a napínavý zápas. Hostující Louny však dokázaly domácí tým dokonale zaskočit hned od úvodu zápasu a v 16. minutě už platil stav 0:2. Tým Loun byl po celé utkání lepší, podal vyzrálejší výkon, udržoval si převahu. Hráči domácího Žatce se dostali k první střele na bránu až v 65. minutě, kdy už bylo za stavu 0:3 utkání prakticky rozhodnuto.

První branku Loun vstřelil už ve 12. minutě Martin Bednář pěknou hlavičkou po rohovém kopu. V 16. zvýšil na 0:2 dělovkou z přímého kopu nařízeného za faul Petr Fiřt. Hosté si udržovali stálou převahu, domácí například v první půli ani jednou nevystřelili a nekopali ani jeden rohový kop.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce a v 60. přidal třetí branku nejlepší střelec Loun Michal Lesniak, když doklepl do sítě vyražený balon po předchozí ráně Pavla Soukupa – 0:3. Pak se hráči Loun trochu stáhli a víceméně v klidu si už pohlídali další vývoj zápasu. Za domácí ještě na závěr v 90. vstřelil čestný úspěch Antonín Hynek po rohovém kopu.

V tabulce krajského přeboru tak vyskočil FK Louny na druhé místo se stejným bodovým ziskem, jako mají první Hrobce. A právě v Hrobcích se Lounští představí v dalším „utkání roku" nyní v sobotu. Slavoj Žatec je pátý se ztrátou čtyř bodů na první pozici. Příští zápas bude hrát v sobotu znovu doma, a to proti Hornímu Jiřetínu, který je sedmý.

Slavoj Žatec - FK Louny 1:3 (0:2)

Branky: Hynek – Bednář, Fiřt, Lesniak.
Rozhodčí Roháč, žluté karty 2:2, diváků 750.

FK SEKO Louny: Pokorný – Vokurka, Krejčík, Fiřt, Suchý, Bednář (77. Kyncl), Kučera (89. Trhlík), Trup (70. Schettl), Lesniak, Soukup, Zícha (83. Kurka).

FK Slavoj Žatec: Švarc – Hynek Antonín, Bešík, Zmrhal, Hassman, Klinec Petr, Zelinka (72. Klinec Filip), Wiesinger, Sýs, Zimola (21. Hynek Tomáš), Smékal.