Fotbalisté Slavoje Žatec vstoupili úspěšně do nového ročníku krajského přeboru. V prvním kole doma v sobotu udolali nováčka z Perštejna nejtěsnějším poměrem 2:1. Byla to perná, těžce vydřená výhra. Hosté podali výborný výkon a domácí museli tvrdě bojovat o vítězství až do poslední minuty.

Soupeř z Perštejna přijel v sešívaných dresech a´la pražská Slavia a také na hřišti si počínal velmi sebevědomě, skoro jako mistrovský tým. Většinu zápasu měli hosté hru ve své režii a dokázali zatlačit domácí na jejich polovinu, avšak žatečtí hráči prokázali více zkušeností a předvedli svým hostům lekci z produktivity. Hosté ovládali hru i v první půlhodině, ale naštěstí pro domácí diváky se nedokázali prosadit ve finální fázi a jejich pokusy odrážela dobře hrající žatecká obrana. Ve 30. minutě se domácí poprvé osmělili, vyrovnali hru a vysunuli se až před branku Perštejna. A hned z toho byl gól: po skrumáži se míč odrazil k Vítězslavu Hankocymu a ten pěkně přeloboval vyběhnuvšího brankáře - 1:0.

Dvougólové vedení trvalo jen dvě minuty

Tlak hostů potom dál pokračoval, ale domácí zodpovědně bránili a pohlídali si poločasové vedení. A hned po přestávce Žatečtí dokonce přidali druhý gól. Kapitán Petr Klinec ve 47. získal míč na levé straně, obhlédl situaci před brankou a pak lišácky obhodil obranu i brankáře Sabadoše a míč přesně zapadl ke vzdálenější tyči - 2:0.

Diváci si odfoukli a už viděli pohodové tři body v kapse, jenže tato radost trvala jen dvě minuty. Hosté po rohovém kopu obratem snížili, žatecká obrana snad poprvé v zápase zazmatkovala a neobsazený Michal Šinkovic ve 49. pohodlně doklepl do sítě - 2:1.

Před brankou to hořelo, ale domácí to zvládli

Dobře hrajícího nováčka z Perštejna gól povzbudil a jeho hráči se tlačili za vyrovnáním. Přikovali žatecký tým na jeho polovině a na domácí obranu se valil jeden útok za druhým. Kolem 60. minuty hostující trenér vystřídal dva hráče a tlak sílil. Před žateckou brankou to občas hořelo a gól byl na spadnutí. Pak ale hostům začaly docházet síly, a také rostla jejich frustrace a mnozí se vyčerpávali zbytečnými diskuzemi s rozhodčím i s protihráči. V nervózním závěru domácím fanouškům minuty ubíhaly neuvěřitelně pomalu, ale žatecký tým při defenzivě podal skvělý kolektivní výkon "na krev" a už dokázal těsnou výhru uhájit.

V příštím utkání se tým Slavoje Žatec představí v sobotu 19. 8. na hřišti v Modlanech, jejichž mužstvo v úvodním zápase rozstřílelo celek Štětí na jeho půdě 5:2. Zápas to tedy určitě nebude snadný, o to víc však budeme našim chlapcům fandit.

Žatec - Perštejn 2:1 (1:0)

Branky: 30. Hankocy, 47. Klinec - 49. Šinkovic


Rozhodčí Zitko, žluté karty 2:2, diváků 100.


FK Slavoj Žatec: Švarc - Smékal, Zelinka, Suchan (67. Loos), Wiesinger, Hassman, Klinec Petr, Paul, Zimola, Klinec Filip (72. Šmejc), Hankocy (90. Mács).

TJ Spartak Perštejn: Sabadoš, Pavlica, Heier, Koštůr, Nezbeda (85. Moravec), Salák (65. Filinger), Hyský (60. Straka), Dolejška, Taverna, Šinkovic, Plos.