Povinné vítězství vydřeli fotbalisté Slavoje Žatec v sobotu nad týmem Proboštova, kterému se letos nedaří a je poslední v krajském přeboru s patnácti porážkami z dosavadních dvaceti odehraných zápasů. Hosté však bojovali statečně, příkladně se rvou o záchranu v soutěži, žádný souboj nevypustili a domácím nedali nic zadarmo. Utkání bylo dlouho vyrovnané, Žatec dokonce musel i dotahovat náskok soupeře a až po více než hodině hry se teprve vývoj zápasu začal otáčet na stranu domácích.

Od úvodních minut byla hra vyrovnaná, oba celky si vypracovaly několik menších šancí, ale zakončení bylo nepřesné. Jinak se hlavně urputně bojovalo ve středu hřiště. První branka padla až po půlhodině hry a vstřelili ji hosté z penaltového puntíku. Pokutovému kopu předcházelo sražení Charlese Uky, který unikal po pravém křídle a úspěšně se probíjel obranou do nadějné střelecké pozice. Hlavní rozhodčí po konzultaci s pomezním nařídil penaltu a Pavel Kopecký ve 27. otevřel skóre zápasu – 0:1.

Žatečtí se ovšem z nečekané sprchy oklepali docela rychle, přidali na rychlosti, zvýšili tlak na soupeře a hrstku promrzlých domácích fanoušků potěšil ve 34. kapitán Petr Klinec, který přesnou střelou uklidil balon k pravé tyči hostujícího brankáře Michala Račuka – 1:1.

Po změně stran pokračovala vyrovnaná bitva, ale po hodině hry nakonec Žatečtí dokázali utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Hosté přijeli s řadou mladíků a už v prvním poločase navíc museli míchat sestavou – střídali tři hráče kvůli zraněním. Týmu postupně docházely síly a ve prospěch Žatce pak promluvila větší zkušenost. Po dvou pěkných útočných akcích v 65. Vítězslav Hankocy a v 80. Pavel Hassman určili, že tři body za výhru zůstanou doma u Ohře.

Slavoj Žatec je v tabulce nyní sedmý, Proboštov zůstává poslední – patnáctý. V příštím utkání bude Žatec hrát v sobotu na trávníku Horního Jiřetína, který je třináctý a rovněž bojuje o záchranu.

Žatec - Proboštov 3:1 (1:1)

Branky: 34. Klinec, 65. Hankocy, 80. Hassman – 27. Kopecký (pen.)
Rozhodčí Ludvík, žluté karty 3:1, diváků 100.

FK Slavoj Žatec: Švarc – Sýs, Loos (46. Zmrhal), Zelinka, Vávra, Smékal (84. Šmejc), Hassman, Klinec (89. Šimeček), Zimola, Hankocy, Paul.

FK Proboštov: Račuk – Nosek (12. Kopecký Adam), Šváb, Petrik, Uka, Pešula (37. Váňa), Ferenc (34. Hora), Brabenec (51. Horáček), Blažek, Sidor, Kopecký Pavel.