Po podzimu šestý Žatec by chtěl na jaře ještě své soupeře ze špičky tabulky pořádně potrápit. Účastníkovi krajského přeboru se příprava povedla na jedničku s hvězdičkou, z deseti zápasů vyhrál desetkrát. Navíc i na jaře mají tým posílit zkušení exsparťané a exreprezentanti Svoboda a Horňák.

Slavoj by měl své jarní boje začít doma už v neděli 14. března proti Proboštovu od 14.30 hodin. Jestli se ale opravdu bude hrát je otázkou, která bude zodpovězena až dnes v průběhu dne nebo zítra. Terén je totiž kvůli nepříznivému počasí podmáčený.

Pokud nakonec fotbalisté vyběhnou na trávník, zdá se, že Žatec je tentokrát na jaro výborně připraven. Přišlo několik dalších posil, navíc v přípravě vyhrál Slavoj Apollo cup a plně bodoval ve všech přípravných duelech. „Příprava byla oproti minulým letům rozsáhlejší a kvalitnější, navíc nám náramně vyšla,“ pochvaluje si Pavel Maňák, sekretář Slavoje.

V přípravě dostalo šanci mnoho hráčů, trenér Koutenský má z čeho vybírat. Na přestup přišli Zaťko, Heinc nebo Macháček, kteří v Žatci hostovali. Hostování má podepsané Sachar, ještě se dolaďují některé záležitosti s Chmelem Blšany. Příležitost na jaře dostanou i talentovaní mladíci.

Na jaře by za Žatec opět měli nastupovat i Zdeněk Svoboda a Michal Horňák. V přípravě se ale ani jednou neobjevili. „Bohužel jsme hodně vytížení ve Spartě B. Vždy, když Žatec hrál, jsme měli přípravný zápas nebo trénink,“ omlouvá svou nepřítomnost trenér Sparty B Zdeněk Svoboda.

A jak to bude o víkendu? Sparta B, kterou ve druhé lize trápí sestupové starosti, hraje už v pátek. V neděli hraje áčko, to by ale nemělo mít na účast obou vliv. „Uvidíme, musíme se ještě ve Spartě domluvit, to je priorita, když bude volno, přijedeme,“ slibuje Svoboda.

Žatec, který chtěl útočit na postup, je zatím šestý. Má šest výher, čtyři remízy a pět proher, celkem 22 bodů. Na první Roudnici už ztrácí 16 bodů. „Chceme hrát nejméně tak dobře jako v přípravě a přilákat na fotbal fanoušky,“ říká Maňák. „Věřím, že na jaře ještě můžeme týmy na prvních příčkách potrápit,“ doplnil ho Zdeněk Svoboda.