Po úvodních dvou jarních porážkách, které však přišly od  silných soupeřů – vedoucích týmů soutěže – cestovali hráči Slavoje Žatec k diviznímu utkání do Nového Boru s mírným optimismem a chtěli se pokusit přivézt první jarní bod.

Konečný výsledek vypadá sice přesvědčivě, ale k vytouženému bodu alespoň za plichtu nebylo během utkání zase tak daleko. Zápas nastartoval hned v 1. minutě bravurní zákrok Cipra, který vytáhl bombu domácího hráče na roh. Jenže bohužel hned z něj se domácí ujali vedení – Filip vstřelil gól na 1:0. Slavoj se snažil a pokoušel se vyrovnat, domácí několikrát zachránil výborný brankář Blumentrittl. Před přestávkou však Slavoj inkasoval další branku – z nenápadné střely se trefil Třešňák a přízemní „šmudla" k údivu všech skončila až v síti – 2:0.

Do druhého poločasu nastoupil Slavoj se změnou v sestavě a zvýšil útočnou aktivitu. V 60. Heinc našel pěknou přihrávkou Lesniaka a ten nezaváhal a snížil na 2:1.

Žatečtí pak výrazně ožili, tlačili se před soupeřovu bránu a vyrovnání viselo ve vzduchu. Jenže tento obraz hry trval jen osm minut. Pak se domácí dostali do úniku, žatecký brankář Cipra vyběhl až za hranici velkého vápna a při kontaktu s ním domácí hráč upadl. Rozhodčí vytáhl červenou kartu a nekompromisně nařídil penaltu. Do branky se postavil Kalbač, ale  Třešňák se nemýlil – 3:1.

Proti oslabeným hostům domácí ještě zvýšili na 4:1. Pak trochu polevili a Žatečtí i v deseti dokázali snížit – v 80. se trefil Bednář na 4:2. Hosté dokonce dali i další gól, ale ten nebyl Bešíkovi uznán kvůli údajnému ofsajdu. Utkání bylo po penaltě, vyloučení, neuznanému gólu neustále plné diskuzí a rozhozená žatecká obrana pak inkasovala ještě poslední gól do prázdné branky na konečný výsledek 5:2.

FC Nový Bor – FK Slavoj Žatec   5:2 (2:0)

Sestava Žatce: Cipra – Vávra (69. Kalbač), Hynek A., Bešík,  Fiřt (53.Heinc), Paul, (85. Hodina),  Klasna , Vlk (76. Hynek L.,  Karban (46. Bednář),  Klinec, Lesniak.           Pavel Maňák