Své fotbalové přezdívce „Němej" nedostál v Žatci trenér Brozan. Bývalý kapitán reprezentace a internacionál Jiří Němec své svěřence pořádně proháněl, celý zápas byl hodně slyšet, nebylo mu to ale v konečném účtování nic platné. Ani jeho bouřlivé koučování nezajistilo Brozanům další divizní body a  všechny tři naopak zůstaly doma fotbalistům Slavoje.

Oba týmy vstoupily do utkání hodně opatrně, poprvé se „na dostřel" dostal Žatec, v 17. minutě ale Antonín Hynek nemířil hlavou přesně. Stejný hráč, tentokrát při mnoha zraněních netradičně na postu hrotového útočníka, pálil mimo i ve 21. minutě, když se snažil zužitkovat krásný centr Klince.

Na druhé straně se Brozany do první vážnější příležitosti dostaly ve 29. minutě, hned z toho byla ale branka. Baštýřovi příliš nepomohla obrana, navíc centr vyboxoval jen k Francovi, a ten celkem pohodlně dával na 0:1.

Už ve 37. ale bojovně hrající Slavoj vyrovnal. Fiřt založil akci po levé straně, přistrčil Klincovi, který se prosadil i přesto, že byl v hodně těžké pozici – 1:1. Do poločasu mohl ještě jednou rozjásat fanoušky Slavoje Heinc, ale v dobré střelecké pozici z voleje pálil jen do náruče Vacha v brance Brozan.

Po změně stran o sobě poprvé dali vědět fotbalisté Brozan, po rohovém kopu ale zlikvidoval jejich šanci Baštýř. Na druhé straně, v 56. minutě, se prosazoval Sýs, jeho hlavička ale nebyla dost důrazná. V 66. podobně zakončoval A. Hynek.

Rozhodnutí padlo čtvrt hodiny před koncem

V 71. se před Baštýře propracoval hostující Sýkora, jehož pokus o lob ale pozorný žatecký gólman také zneškodnil. Na druhé straně, v 74., pálil Klasna těsně vedle pravé tyče. Skóre se ale měnilo až v 76., když Žatec vytvořil před brankářem Brozan obrovskou melu a v ní se nejlépe zorientoval Karban – 2:1.

Od této chvíle se pak Slavoj stáhl na svou polovinu a bránil těsnou výhru. Brozany se snažily překonat jeho obranný val, ale neúspěšně, naopak Žatec vyrážel k rychlým nebezpečným protiútokům. Největší příležitost měl v 83. Sýs, ale nastřelil jen tyč.

Žatec si tak proti Brozanům, které byly v utkání papírovým favoritem, zvlášť když Slavoj trápí na jaře řada zranění hráčů ze základního kádru, připsal devátou výhru v sezoně. Má teď na kontě třicet bodů a udělal další krok ke klidnému dohrání letošního ročníku divize.

Žatec – Brozany 2:1 (1:1)

Branky: 37. Klinec, 76. Karban – 29. Franc
Sudí Kyncl, ŽK 2:3, 150 diváků
Sestava Žatce: Baštýř – Fiřt, Heinc, Bešík, Paul – Klasna, Sýs (87. J. Hynek), Bednář (80. Vlk), Karban – A. Hynek (90. Hassman), Klinec (73. V. Hynek)