Jen několik dní před ostrým startem divize hlásí Slavoj Žatec posilu zvučného jména. Nepomůže ale svou kopací technikou, i když je náramná a vyhlášená, ale svými trenérskými schopnostmi. Na lavičku fotbalistů Žatce nově usedne bývalý slavný hráč Sparty a reprezentace Martin Frýdek!

„A před začátkem divize ještě posílíme kádr hráčů," slibuje vedení klubu. Slavoj totiž v letní přípravě čtyřikrát prohrál a jeho herní projev nebyl vůbec povzbudivý. Žatec měl velké problémy s kádrem, řada hráčů se nezapojila do přípravy,  a tak se vedení rozhodlo situaci řešit pár dní před začátkem divize.

„Do soutěže vstoupíme s novou trenérskou dvojicí. Karla Šidlofa doplní Martin Frýdek, bývalý hráč pražské Sparty a reprezentace. Dá se očekávat, že dojde i k některým změnám v kádru," prozradil horkou novinku Pavel Maňák, sekretář Slavoje Žatec.

Kdo bude hlavním trenérem, to není zatím úplně zřejmé, klub to oficiálně neoznámil. Mluví se o rovnocenné trenérské dvojici a spolupráci, ale dá se očekávat, že hlavním koučem bude Frýdek.

Fanoušci mohou vidět tým ve středu v Libočanech

Kvůli příchodu nového trenéra také Žatec sehraje neplánovaně ještě jedno přípravné utkání. Ve středu 6. srpna přivítá od 18 hodin v Libočanech Modlany. „Martin Frýdek chce vidět kluky v akci ještě před začátkem soutěže," vysvětlil Pavel Maňák.

Podle informací Deníku by společně s Martinem Frýdkem mělo přijít i několik hráčů. Pravděpodobně se bude jednat o posily, které dříve hrály v různých sparťanských výběrech. Další hráče má vytipované ještě vedení Slavoje a na jejich příchodu bude v týdnu pracovat.

Otazník také stále visí nad několika zkušenými hráči, kteří v minulé sezoně oblékali dres divizního Slavoje, nyní ale zatím z různých důvodů nezahájili přípravu. Chybí například Klasna, bývalí kapitáni Krejčík a Paul nebo zkušený Baštýř. Neví se zatím také, kde zakotví Petr Klinec nebo Michal Lesniak, kteří koketují s Rakovníkem.

Zda se někteří z těchto hráčů se Slavojem nakonec domluví, to uvidíme až při startu divize. Do přípravy Žatce už se zapojil zkušený Bednář, ještě ale doléčuje zdravotní problémy. Naopak je jasné, že Vlk opět míří za studiem do Kanady a žateckému týmu tak na podzim nepomůže.

Ve Slavoji již skončili také Cipra a Fiřt, kteří se vrátili do svých mateřských klubů.