Teprve v devátem utkání podzimní části 1.B třídy se fotbalisté Slavoje Žatec B mohli radovat z prvního vítězství v soutěži, když jejich znovuzrození odneslo dost krutě mužstvo Klášterce. Žatecká rezerva byla od začátku soutěže na posledním místě. Že se postupně zlepšuje, dokazovaly čtyři remízy v posledních pěti utkáních v řadě. První výhra se zrodila až v neděli v Libočanech, kde domácí Slavoj B doplněný o některé dorostence i posily z A týmu podal obětavý výkon. Výhrou postoupil na 12. místo, když 13. Klášterec a 14. Obrnice mají stejný počet sedmi bodů.

Klid do utkání přinesla už ve 14. vedoucí branka z áčka půjčeného Zlatohlávka a ve 27. vedení pojistil Jan Laibl. Ve druhé části usiloval mladý celek Klášterce o korigování stavu. V době jeho mírné převahy vybojoval v 68. míč žatecký dorostenec Panský, přeskočil skluz obránce, a když se dostal před vybíhajícího brankáře Gabrhela, nezištně vybídl k pohodlnému skorování nejmladšího hráče zápasu Němce.

Stačila však chvilka nepozornosti a hosté v 75. snížili zásluhou střídajícího Perouta. Pod patrně nejhezčí akci utkání se v následující minutě podepsali dva ze tří nejstarších hráčů na hřišti – Bodnár vysunul do běhu kapitána Jana Lailbla, který se elegantně obloučkem přes hlavu zbavil beka a naservíroval míč přesně na nohu Němce, který opět neměl problém s dorážkou už na 4:1.

Po několika dalších šancích se prosadili stoper a nejstarší hráč domácích Stančík (32 let), na jehož hlavu přesně poslal míč Vrábík, rozehrávající přímý kop. Ačkoliv ve hře přetrvávají netaktické chyby, vítězství bylo tentokrát zasloužené díky kolektivnímu projevu.

Žatec B – Klášterec 5:1 (2:0)

Branky: 14. Zlatohlávek, 27. Laibl, 68. a 76. Rich. Němec, 87. Stančšík – 75. Perout. Rozhodčí Petráček – Michálek, Topinka, ŽK 3:4, 80 diváků.

Žatec B: Baštýř – Jindra, Stančík, Vrábík, Bodnár – J. Havelka (73. M. Jarolím), Andrt (80. Schmied), Zlatohlávek, J. Laibl – Uhliar (46. Panský), Němec. Trenér Ivan Vořechovský