Pouze jeden bod vybojovali doma fotbalisté Slavoje Žatec v neděli 2. září v zápase krajského přeboru s nováčkem z Oldřichova. Remíza byla podle obou trenérů spravedlivá, hosté však předvedli hezčí fotbal.

Tým Oldřichova nepřijel do Žatce pouze bránit. „Přivezli velmi dobrý tým, ze kterého vyčníval hlavně Obrtlík. Jako tým hráli velmi dobře,“ řekl o soupeři trenér žateckých fotbalistů Jan Laibl. Ani jeho tým však nechtěl odevzdat body zadarmo. Hlavními tahouny byli Oppel, který svými jistými zákroky často uklidňoval situaci před domácí svatyní a záložník Bauchner. Ten u pravé postranní čáry představoval pro soupeře asi největší útočnou hrozbu. Většině centrů na něj však chyběla přesnost a tak Bauchner nemohl zahrozit více.

Zápas po většinu času připomínal spíše přetlačovanou, pěkných fotbalových akcí bylo jako šafránu. Diváci viděli hlavně dlouhé odkopy a následné nekonečné hlavičkové souboje. Vyložených šancí také nebylo mnoho. Asi největší měli hosté ve druhém poločase, když nastřelili břevno branky Voigta.

Do devadesáté minuty se žádnému z týmů nepodařilo protlačit balon do branky a tak zápas skončil dělbou bodů. „I když byl soupeř malinko lepší, tak si myslím, že bod byl spravedlivý,“ je rád za každý zisk trenér Laibl. Trenér také ví, co Žatecké zatím nejvíc trápí. „Hodně nám chybí špílmachr, hra zálohy trochu zaostává. Jako tým také prozatím nepředvádíme kompaktní fotbal, ale věřím, že se to v průběhu sezony zlepší a náš herní výkon půjde nahoru,“ dodal Jan Laibl.

Žatec – Oldřichov 0:0

 

Sestava Žatce: Voigt – Jindra, Oppel, Zlatohlávek, Kubálek – Bauchner, Fišer, Sirový, Ondrejčík (60. Matějka) – Uhliar, Měšťan