Od 12. září čekali fotbalisté Slavoje Žatec v krajském přeboru na své třetí vítězství. Podařilo se jim serii prolomit v sobotu výhrou nad Proboštovem 3:1. Ani tentokrát neměl trenér Janl Laibl starší dostatek hráčů. Lavičku doplnil jen dva dorostenci, kteří v předzápase vyhráli 5:0 a namlsali nejvěrnější diváky. Do hry tak nastoupil trenérův starší syn, kapitán béčka Jan mladší a příležitost hrát v základu správně využil útočník Klíma.

Žatečtí začali velmi aktivně, za deset minut čtyřikrát ohrozili branku hostů, hrajících také na vítězství. Domácí byli tentokrát velmi pohybliví, dokázali se nabízet a v případě nebezpečí dobře zajišťovat. Do vedení šel Žatec ve 21. minutě po akci založené Jindrou a zakončenou přesnou hlavičkou Uhliara. Ten za deset minut připravil akci, kterou rovněž hlavou prodloužil Klíma na 2:0. Další gólové šance neproměnil Fišer střelou nad a Uhliar zbytečnou kličkou brankáři navíc.

Druhou část začali domácí opatrně a hned ve 47. přišel trest v podobě šibenice z kopačky Gerboce. Za tři minuty opět zíval střed obrany, ale Gasiorovki místo vyrovnání přestřelil. Pěknou akci začal Zlatohlávek v 53., kdy vyvezl míč z vlastní poloviny, narazil si ho s Klímou a s přehledem zakončil. Hosté byli sice aktivní, ale kromě tyče, kam se odrazil míč po tr. kopu Rusza, už nic nevytěžili. Domácí si výhru určitě zasloužili za bojovný výkon.

Žatec – Proboštov 3:1 (2:0)

Branky: 21. Uhliar, 30. Klíma, 53. Zlatohlávek – 47. Gerboc.

Slavoj Žatec: Voigt – Jindra, Vrábík, Zlatohávek, Kubálek – Bauchner, Hofmann, Fišer, Jan Laibl ml., – Klíma, Uhliar. Trenér Jan Laibl st.