Libočany – Velmi slibně vypadalo sobotní utkání 1. kola Poháru České pošty pro žatecký Slavoj. Jeho fotbalisté vedli po hodině hry nad Karlovými Vary 2:0, hosté ale dokázali zápas během chvíle otočit. Do druhého kola tak jdou oni. Přes prohru výkon Slavoje dvě stovky diváků v Libočanech nezklamal.

V sestavě Žatce stále chyběl zraněný Heinc, v obraně za něj dobře hrál Vlk. Slavoj začal utkání aktivně a byl lepší. Úvodní střely Klince a Vávry se neujaly, ve 12. minutě se už ale žatečtí fotbalisté dočkali. Po nákopu za obranu a nejistém zákroku karlovarského obránce se v šanci ocitl Hodina a nemýlil se – 1:0. Hosté odpověděli po čtvrhodině hry, pokus Geňa šel ale těsně vedle. Nebezpečná byla i střela Plechatého. Pak se hrálo spíše ve středu hřiště, bez šancí na obou stranách. Ty přišly až v závěru první půle. Střelu Lesniaka karlovarský brankář vyrazil. Obrovskou šanci měl Klinec, který zůstal po rohu osamocený před brankou hostů. Jeho hlavička šla ale hodně vysoko. Na druhé straně si vytvořil další nebezpečnou šanci Geňo.

I na počátku druhé půle byli žatečtí fotbalisté hodně aktivní. Hned v úvodu se na pravé straně pěkně uvolnil aktivní Vávra, jeho nahrávka do vyložené šance šla ale Lesniakovi pod nohy, který už lépe zakončit nemohl. O chvíli později Lesniak nebezpečně hlavičkoval, brankář Arkenberg vyrazil. V 54. minutě se Michal Lesniak přece jen dočkal, po nahrávce Klince ze strany zvýšil na 2:0 pro Slavoj.

Pak ale Karlovy Vary zabraly a domácí zatlačily. Nebezpečné byly hlavně jejich kombinace po levé straně. Velkou šanci ještě spálil Nerad, když sám po rohu hlavičkoval nad. V 66. minutě se už hosté dočkali – po pěkné přihrávce prošel až před brankáře Hanuse Řezáč a snížil na 1:2. Další karlovarskou šanci vedenou po levé straně spálil hlavičkující Tuhela. V 71. minutě po podobné akci na stejné straně snížil Geňo – 2:2. V 77. minutě hosté dokonali obrat, znovu se trefil Řezáč. Hosté byli v tu dobu lepší, žatečtí fotbalisté nestíhali. Přesto se nevzdali a v závěru se pokusili vyrovnat. Dvě šance měl střídající Antonín Hynek, žádná ale brankou neskončila. V úplném závěru se už neujal ani pokus karlovarského Řezáče a žateckého Vlka.

Fotbalisté Slavoje tak v Českém poháru končí a mohou se tak plně věnovat přípravě na divizi. Ve středu v rámci ní sehrají další zápas v Libočanech, od 17.30 proti teplické juniorce.

Žatec – K. Vary 2:3 (1:0)

Branky: Hodina, Lesniak – Řezáč 2, Geňo

Slavoj Žatec: Hanus – Fiřt, Bešík, Vlk, Krejčík – Vávra (70. A. Hynek), Paul, Bednář, Hodina – Lesniak, Klinec