Týmy byly pořadateli nalosovány po 4 týmech do 2 základních skupin,hrálo se systémem každý s každým. Po odehrání zápasů v základních skupinách potom první 2 týmy ze základní skupiny A a stejně tak ze základní skupiny B postoupily do finálové “zlaté“ skupiny.

Ze skupiny A suveréně postoupil favorizovaný domácí tým Tatran Rakovník. O druhém postupujícím této skupiny rozhodlo při shodě bodů a remíze ve vzájemném zápase až kritérium lepšího skóre. Z tohoto kritéria vzešel jako druhý postupující FC Slavoj Žatec na úkor týmu Slovan Kladno, který tak skončil v základní skupině A těsně třetí a nepostoupil. Čtvrtý v této skupině zůstal tým FK Dobroměřice.

Ze skupiny B s přehledem postoupil z prvního místa SKJ Junior Žatec a z druhého místa se do finálové skupiny probojovala SK Lhota. Třetí místo skupiny B patřilo SK Petřín Plzeň, jednomu z favoritů, a čtvrtý se umístil tým Sokol Nové Strašecí. Ve “zlaté“ skupině tak došlo k žateckému derby, kde kvalitnějším herním projevem porazil tým SKJ Junior Žatec tým FC Slavoj Žatec jednoznačně 4:0.

Shodou náhod se na závěr tedy stalo, že v posledním zápase turnaje na sebe narazila dvě nejlepší mužstva. V tomto vyvrcholení turnaje se v přímém souboji o vítěze turnaje utkaly Tatran Rakovník a SKJ Junior Žatec. Po vyrovnaném úvodu se lepším projevem v prostřední části zápasu prosadil 3 góly domácí tým a při závěrečném náporu Žateckých, kdy již hráli s velkým rizikem, vstřelil Tatran Rakovník ještě jeden gól a zvítězil tak 4:0. Tím se stal vítězem turnaje.
Druhé místo obsadil SKJ Junior Žatec a pohár a medaile za třetí místo nakonec vybojovaly kluci z FC Slavoj Žatec. Závěrem je třeba vyzdvihnout vzájemnou přátelskou atmosféru, která panovala po celou dobu turnaje, ze strany obou žateckých týmů (což potvrzuje i vzájemné společné foto). Bylo krásné pozorovat, jak při zápase jednoho žateckého týmu bylo velmi hlasitě slyšet z tribun povzbuzování kamarádů z druhého žateckého týmu a naopak.

Radek Vokráčka