Pod břevno, k tyči. Hlavou, nártem… Hlavně co nejčastěji rozvlnit síť. A kdo že jsou nejlepší fotbaloví střelci regionu po podzimu? Michal Lesniak zatížil konta soupeřů v divizi devíti brankami, Petr Klinec si v krajském přeboru připsal šestnáct zásahů. Nejlepším střelcem z okresu Louny v I.A třídě je Ondřej Svída s dvanácti trefami, v I.B třídě jsou na špičce Jiří Orság a Tomáš Hadač s deseti góly.

Lounský útok už tradičně táhne Michal Lesniak. I letos na podzim v divizi, nejvyšší soutěži v regionu. Opět je nejlepším střelcem Loun.

Lounský sniper se trefil na podzim devětkrát a na jaře bude chtít další divizní střelce ve špičce žebříčku atakovat. Nejlepším střelcem divize je po první půlce sezony Martin Boček z Chomutova, zapsal si již třináct branek. Lesniak je v žebříčku zatím čtvrtý. „Branek mohlo být více. Nejsem úplně spokojený. Snad to tam na jaře bude padat více, chtěl bych přidat,“ doufá Lesniak. Cílem Loun je prosadit se do klidného středu tabulky divize, bez záchranářských starostí.

Klinec je za prvním Valentou jen o dvě

V krajském přeboru zatím nejvíce branek „nasázel“ Dominik Valenta z Mostu - osmnáct. Jen o dvě méně má ale žatecký Petr Klinec, který je se šestnácti trefami na druhé pozici. Podobně jako Lesniak v Lounech je i on v Žatci tradičně nejlepším „odstřelovačem“.

„Popravdě tyto statistiky a žebříčky moc nesleduji. Ale na startu soutěže jsem si dával za cíl nastřílet za celou sezonu patnáct branek, už teď mám šestnáct, tak asi musím být spokojený,“ usmívá se Petr Klinec. Cílem Slavoje na jaře je atakování třetího nebo čtvrtého místa, jeho branky by měly opět výrazně pomoci.

Další žatečtí střelci mají nejlépe pět branek Petr Bešík a Vítězslav Hankocy.

Podívejme se ale také na nižší soutěže. V I.A třídě vedou žebříček po podzimu Adam Koudelka z Ledvic a Ondřej Svída z Kryr, mají na kontě dvanáct branek.

Čtvrtý je v této statistice prozatím Jiří Uhlík z Domoušic, nastřílel devět golů. Sedm branek mají Jaroslav Sulovský z Vroutku a Pavel Exner z Domoušic. Šest zásahů si pak připsali Přemysl Reh z Dobroměřic, Miroslav Longauer z Postoloprt, Zdeněk Poborský a Michael Janoušek z Podbořan a Jan Kukla a Petr Volkman z Vroutku.

V I.B třídě patří první místo v tabulce střelců po podzimu Josefu Hromasovi ze Strupčic, dal devatenáct branek. O třetí a čtvrté místo v žebříčku se dělí Jiří Orság z Tuchořic a Tomáš Hadač z Chlumčan, oba zatížili konta soupeřů deseti brankami. Nejlepším v Blažimi je Ladislav Kobylák, má devět tref. V Novém Sedle nastříleli sedm branek Marek Hodas a Jiří Jarolím. V Černčicích se zatím nejvíce dařilo Jiřímu Seifertovi, dal pět branek.