Do Teplic přišel František Cipro ve středu 15. listopadu 2001. Sklářům se nedařilo, trenér Dušan Uhrin starší sám žádal o vyvázání z dvouleté smlouvy. V lázeňském městě se hovořilo o tom, že přijde Beránek nebo Tobiáš. Zkušený Cipro měl podepsat druholigové Plzni, nakonec dal ale přednost nabídce ze Stínadel. 

Diváci na fotbale Teplice - Ostrava
Byli jste na Stínadlech? Pomohl vám od mrazu alespoň čaj? Najděte se na fotkách!

Žlutomodří tehdy pomýšleli na evropské poháry, což si jejich nový kouč uvědomoval. „Naděje na poháry žije, i když je situace v tabulce teď špatná. To neznamená, že se nemůže změnit," řekl po svém příchodu. Cipro své angažmá zahájil výhrou 1:0 nad Opavou, branku dával Rampáček. V tabulce nakonec Severočeši skončili sedmí, na pohárové příčky nedosáhli.

Už na konci jara se schylovalo ke změně na trenérském postu, místo Cipra měl přijít Vlastimil Petržela. Svěřenci trenérského doyena ale zabrali a vedení sklářů trenéra nezměnilo. To už byl Ciprovým asistentem František Straka. Uznávaný trenér ještě na podzim zapracoval novou posilu Romana Lengyela, v zimě mu pak vedení koupilo Pavla Horvátha. 

Poznáte slavnou teplickou legendu?
KVÍZ: Kolik poznáte slavných hráčů fotbalových Teplic?

V létě si Tepličtí zahráli Intertoto Cup, vyřadili v něm portugalskou Santa Claru a německý Kaiserslautern. Stopku jim vystavila italská Boloňa. 

V lize se Teplicím nedařilo a František Cipro byl ve středu 4. září 2002 s pozice hlavního kouče odvolaný. Stalo se tak po porážce v Liberci (1:2) a v den pohárového duelu na Kladně (1:0). Ten už vedl Ciprův dosavadní asistent František Straka. „Pro změnu jsme se rozhodli na základě špatných výsledků v začátku tohoto soutěžního ročníku," okomentoval trenérskou výměnu ředitel FK Teplice František Hrdlička. 

Cipro na Stínadlech během necelého roku odkoučoval 30 soutěžních utkání, 22 ligových zápasů, dva v domácím poháru a šest v Intertoto cupu. Naposledy trénoval České Budějovice, to se psal rok 2015. 

Kromě Teplic byl také v Blšanech (1992 - 1994). Jak vzpomíná na působení mezi chmelnicemi? „Musím říct, že i když to byla třetí a druhá liga, prožil jsem tam jedno z nejspokojenějších období trénování. Super atmosféra, na tehdejší dobu i podmínky. Nemám jediné křivé slovo. Ani proti bývalému předsedovi svazu Františku Chvalovskému, který za všechno, co v Blšanech vyrostlo, mohl." 

František Cipro statečně bojoval s rakovinou několik let. V úterý 7. února 2023 jí ale podlehl. 

Tady se psala fotbalová historie. Stadion FK Chmel Blšany.
Kvíz: Kolik poznáte fotbalistů legendárních Blšan?