Louny nastoupí k prvnímu utkání jara v Souši proti třetímu celku tabulky, který však na svém hřišti porazily 3:0. Jedenáctý celek tabulky vyhlíží obtížné jaro, chce hlavně hrát bez starostí o záchranu.

V přípravě se Lounům pod vedením trenéra Pavla Schettla dařilo se střídavými úspěchy. Největším problémem je vysoká marodka. Do jarních bojů o body nezasáhnou opory zadních řad Radek Němec a Vokurka. Zdravotní problémy má Filip Schettl a Kurku trápí třísla.

Klub by mohli posílit dva noví hráči. Oba jsou obránci, protože právě tento post je pro Louny klíčový. „Čekáme na potvrzení přestupu Daniela Kasala ze Souše a v současné době jednáme s Brozany na příchodu dalšího obránce, kterého by jsme velice uvítali. Jedná se o Radivoje Dunderoviće ze Srbska,“ uvedl Tomáš Beneš.

Slavoj proti Perštejnu

Do jarní části krajského přeboru Ústeckého kraje vstoupí sedmý tým tabulky, Slavoj Žatec, na hřišti Perštejna, který na domácím hřišti porazil těsně 2:1.

I trenér Karel Chlad má problémy s marodkou. Dlouhodobě jsou zranění Paul s Hassmanem. Naštěstí je fit střelec Petr Klinec. V přípravě má Slavoj za sebou sedm přípravných zápasů a halový turnaj v Německu, který ovládl. Žatec si v těchto utkáních připsal pět výher.

Jaroslav Tošner