Stejně jako řada dalších malých sborů mají hasiči v Nepomyšli problémy s počtem lidí obětovat se trochu pro ty druhé.

Ale i v malém počtu toho každý rok stihnou dost.

Celkem je hasičů v Nepomyšli 19. „Třináct mužů a šest žen. Do výjezdu máme šest mužů,“ říká velitel dobrovolníků v Nepomyšli Vladimír Vázler.

Chybějí mladí členové

„Škoda, že není víc mladých, nové lidi bychom přivítali. Podobné problémy ale mají všude,“ posteskne si hned v úvodu našeho povídání.

Jeho jednotka má k dispozici vozidlo CAS 25, samozřejmostí je čerpadlo, dýchací technika, k dispozici je i auto, pokud je potřeba, z obecního úřadu.

Hasiči z Nepomyšli zajišťují ochranu hlavně ve své obci a nejbližším okolí. „Často vyjíždíme na nejrůznější školení, snažíme se být pořád připraveni. Nedávno jsme byli na velkém cvičení v Petrohradě nebo na cvičení v bývalých kasárnách v Podbořanech. Obrovsky kvalitní výcvik absolvujeme vždy se žateckými záchranáři. Ti to mají zvládnuté perfektně a cvičení s nimi nám vždycky hodně dá,“ chválí kolegy Vladimír Vázler.

Hasiči často dozorují

Často také zajišťují požární dozor. Například na Podbořanských letních slavnostech nebo na motokrosových závodech ve Vysokých Třebušicích. Výjezdů mají v Nepomyšli přibližně pět do roka. Nedávno například pomáhali při odstraňování spadlého stromu. „Asi největší zásah jsme měli v roce 2007. Tehdy u Valova hořel les, nebylo to jednoduché. Hlavně doprava vody na dálku nás zaměstnávala,“ vzpomíná Vázler.

Hasiči spolupořádají také dětské dny. „Letos jsme byli také v Buškovicích,“ říká velitel hasičů.

A starosta Josef Lněníček Nepomyšli dodává: „Jsme s nimi spokojení, pomáhají se vším, co je potřeba.“

Chcete, aby se i vaše jednotka objevila v seriálu Lidé svatého Floriána? Chcete se pochlubit úspěchy ve vaší obci a okolí? Kontaktujte redakci Žateckého a lounského deníku na zatecky@denik.cz