Na turnaji v Děčíně čtvrťáci z Nové Paky, domácí Medvědi, Teplice a Lvi z Mostu hráli poprvé „opravdový" hokej. Do té doby měli vždy menší hřiště, na ledě byli z každého týmu jen tři hráči a brankář. Ve městě na Labi to ale bylo tentokrát jiné, konečně si vyzkoušeli, jaké to je prohánět puk přes celé kluziště.

Na sociální síti X na Otrubův příběh zareagoval i samotný Dominik Hašek. „Nepamatuju si, jestli jsem brečel po hokejovem zápase (měli jsme vždy vynikající mužstvo). Ale dobře si pamatuji, že jsem brečel po svém prvním tenisovém zápase. Prohrál jsem 6-5 ve třetím setu…"

Nová Paka prohrála všechny své duely. Po tom prvním, který Východočeši odehráli proti Mostu, byl Otruba vyhlášený nejlepším hráčem. Na závěrečný souboj s teplickými Huskies ale nezapomene z úplně jiného důvodu. 

Zdroj: Deník/František Bílek

„Byli fakt dobří. Už mi to vůbec nešlo, dostal jsem hodně gólů," vyprávěl po skončení turnaje. V restauraci vysoko nad ledem si dával palačinku, kanonádu se snažil z hlavy vytěsnit. Posledních pět minut už neměl sílu dál chytat, jen zoufale stál v brankovišti, nepomohlo ani pohlazení hřejivým slovem od spoluhráčů, protihráčů a rozhodčích. Opravdovou kuriozitou pak byly závěrečné nájezdy, které se jely jako doplňková soutěž. Když na Otrubu pádil jeden z teplických hokejistů, jen stál v brankovišti a plakal. 

„Já byl před tím nemocný, měl jsem kašel. Možná i proto mi to nešlo. Kvůli svátkům nebyly brankářské tréninky. Chytám teprve měsíc," soukal ze sebe později.

Jiří Holeček
KVÍZ: Nejen Hašek. Poznáte slavné reprezentační hokejové brankáře?

Příště se ale do branky postaví znovu. „Už to dochytám, i když budeme dostávat hodně branek," ví nyní, že gólman si musí chytat svůj zápas i za krajně nepříznivého stavu. „Chci být jako Hašek. Nebo jako Roman Will, ten se mi také líbí. Fandím Pardubicím a Spartě. A s klubem jsme se byli podívat na zápase Liberce s Českými Budějovicemi."

Zdroj: Deník/František Bílek

Kdyby mu náhodou kariéra profesionálního hokejisty nevyšla, má Jakub Otruba, milovník vlastivědy, náhradní plán. „Mám rád malování i hudbu. Rád hraji na klavír. A také rád vyrábím různé věci z kartonu. Udělal jsem letadlo i brankářské betony."