"Jsem rád, že jsem zrovna v Litvínově, to je skoro jako doma," usmívá se 26letý hokejista. "Pro mě jakákoliv příležitost hrát extraligu je úžasná. A že jsem do Litvínova nešel už v mládežnickém věku, jako šli další lounští odchovanci? Mělo o mě zájem Kladno, tak jsem šel tam." 

Hostování vysokého útočníka se může výhledově prodloužit, pokud šanci čapne za pačesy. "Trenéři chtěli mít v kádru více hokejistů, aby se vytvořilo větší konkurenční prostředí. Už koncem loňské sezony jsem měl náznaky, že bych mohl jít do Litvínova, tak jsem teď až tak překvapený nebyl." 

Jiří Fronk v dresu Litvínova
Lounský odchovanec Jiří Fronk má za sebou gólový debut v Litvínově

Fronk dal gól Brnu a Liberci, což je na nováčka slušná bilance. "Góly jsou super, ale s trenéry řešíme hlavně defenzivní práci. Chtějí, abych hrál co nejlépe dozadu, musím defenzivní hru zlepšit. To je můj kámen úrazu. A abych přidal nějaký gól," líčí útočník Vervy. 

Litvínovští se v lize trápí, v pondělí nedali doma Plzni ani jednu branku. "Musíme dávat góly a proměňovata šance. Ubránili jsme skvěle oslabení, ale když dostaneme šanci hrát přesilovku, tak musíme něco proměnit. Na nulu vyhrát nejde," ví Jiří Fronk. 

Recept na zlepšení už naznačil. "Musíme to tam víc dotlačit, proměňovt vyložené šance. Střílet, střílet!" velí jednoznačně. 

Ondřej Holl