Toto utkání vyhráli domácí 8:6. Střetnutí to bylo hodně divoké. Domácí rozhodli v poslední třetině, kterou vyhráli 5:3. Obdrželi v ní ale v samotném závěru dvě branky při přesilovce 5 na 4 a dokonce 5 na 3. Slovan dal v oslabení dokonce 4 branky. Doplatil však na nedisciplinovanost. Slovan v Roudnici nasbíral 63 trestných minut, na kterých se podílely tři vyšší tresty.

Odvetu začal lépe Slovan, i když na první gól se čekalo až do 18. minuty. Na branky Kabourka a Růžka stačil odpovědět hostující Kubica.

Také ve druhé třetině se čekalo delší čas na gól. To prolomil v končící 29. minutě při přesilovce Daniel Dittrich. Po této brance přišla rychlá přestřelka. Přesně za minutu dal svou druhou branku hostující Kubica, který propálil M. Charváta v brance. Domácím na další gól stačilo 15 vteřin. Šafařík z okraje levého kruhu našel před brankou zcela volného Salače, kterému stačilo jen nastavit hůl a bylo to 4:2. Za necelé dvě minuty se v oslabení prosadil střelou z mezikruží Čichovský, ale poslední slovo měli přeci jen domácí, jmenovitě Kašpar, který Slovanu zajistil dvoubrankové vedení.

Lounská bruslička se vydařila.
Lounská bruslička se vydařila, zlato vybojovala Nela Tomanová

V úvodu třetího dějství vstřelil Slovan další dvě branky a zdálo se být rozhodnuto, jenže…

V 51. minutě se prokličkoval od vlastní modré hostující Urych a své sólo zakončil brankou. Slovan šel pak šel do oslabení tři na pět. Početní výhodu zužitkoval Matuška, jenže další početní výhodu hostům zhatil Kubica, který neudržel nervy na uzdě a síly na ledě se tak vyrovnaly. Následovala branka Martina Ditricha, který z mezikruží poslal za záda Ježka puk, který před chvilkou jen vyrazil. Ani teď nebylo rozhodnuto. V čase 58:59 proměnil své sólo Kubica, čímž završil hattrick a 12 sekund pře koncem se ještě trefil Matuška. Na závěrečné 4 vteřiny hosté odvolali gólmana, ale Slovan již těsné vedení uhájil.

Další zápas sehrají hokejisté Loun v neděli v Lovosicích, ačkoli původně měli nastoupit doma. Celky se tak dohodli, protože v úvodu sezóny se místo v Lovosicích, kde ještě nebyl led, hrálo v Lounech.

HC Slovan Louny - HC Roudnice n.L. 8:7 (2:1,3:2,3:4)

Branky: 18. Kabourek, 19. Růžek, 29. D. Dittrich, 31. Salač, 38. Kašpar, 42., 57. M. Dittrich, 48. Knobloch – 19., 30., 60. Kubica, 32. Čichovský, 50. Urych, 56., 60. Matuška. Rozhodčí: Biederman – Krejsa, Zítka, vyloučení 8:8, využití 1:1, v oslabení 0:1, 35 diváků.

Slovan Louny: M. Charvát (Dorn) – Knobloch, Kolčava, Kašpar, Vavrica, Šedivý – Dalecký, Šafařík, M. Dittrich, Kabourek, Velhartický, Tarant, Csonka, Salač, Růžek, D. Dittrich.

HC Roudnice n.L.: Ježek (Sluka) – Kašička, Kolenatý, Vaněk, Urych, Tintěra, Vejl, Štosek – Vacek, Pokorný, Mynařík, Čichovský, Lauko, Špaldoň, Kubica, Horák, Matuška.

Jaroslav Tošner