Hosté přijeli posíleni o Petra Jíru, který hrál extraligu za Slavii Praha, Litvínov a Chomutov a také o Tomáše Polanského, který si vyzkoušel extraligu na Kladně a pak 1. ligu v Chomutově a Kadani. Právě pětka Kadaně s těmito borci dělala domácím největší problémy. Nakonec ale Lounští dokázali první duel semifinálové série dovést do vítězného konce, i když až na samostatné nájezdy.

Vstup do zápasu se domácím povedl znamenitě, už ve třetí minutě otevřel skóre Petržílka. Jenže hostům se podařilo vyrovnat a i když Kousek vrátil domácím jednobrankové vedení, první třetinu vyhráli Trhači.

Na hostujícím celku bylo vidět, že je rozehranější. Hráči Kadaně byli přesnější, rychlejší, lépe kombinovali. Domácí byli hodně nepřesní, prohrávali osobní souboje. Ve druhé části padly čtyři góly, hostí si ale svůj jednobrankový náskok dokázali udržet.

Závěrečná třetina přinesla nádherné drama se šťastnou tečkou pro domácí. Ve strhujícím souboji nejdříve hosté trefili tyč. Krátce na to při přesilovce propálil Vavrica žlutou hráz před gólmanem Damaškem a puk zapadl za jeho záda. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Šance měly oba týmy, ale po šedesáti odehraných minutách svítil na ukazateli nerozhodný stav 5:5.

O vítězi tak musely rozhodnout nájezdy. Začínala Kadaň. Dorn vychytal Jíru, stejně tak si Damašek poradil s nájezdem Růžka. Pak sice uspěl Dejmek, ale také Kousek se mohl radovat po úspěšném nájezdu. Ve třetí sérii byli opět úspěšnější gólmani. Neproměnili Holan i domácí vousáč Salač. Další nájezdy začal Slovan a Kousek Damaška překonal i podruhé. Na druhé straně Dorn zastavil Dejmka a Slovan se tak v sérii ujal vedení 1:0 na zápasy.

Druhé utkání se hraje v Kadani v neděli. 

HC Slovan Louny – SK Kadaň B 6:5sn (2:3, 2:2, 1:0)

Branky: 3. Petržílka, 7. a 27. Kousek, 28. Růžek, 50. Vavrica – 6. Jíra, 15. Kulich, 20. Krpenský, 24. a 28. Polanský. Rozhodující nájezd Kousek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 65

Louny: Dorn (T. Charvát) – Srb, Balázs, Petržílka, Vavrica, Šedivý, Svoboda – Jarý. M. Dittrich, Rais, Kousek, Salač, Panocha, Růžek, Szakál, D. Dittrrich, Říha

Kadaň B: Damašek – Chotaš, Tichý, Holan, Kopáč – Dejmek, Jíra, Krpenský, Polanský, Trnkáč, Bartók, Strunz, Hubínek, Poul, Kulich, Kočí

Jaroslav Tošner