Nejvyšší své vítězství dosáhli hokejisté HC Podbořany A v VII. kole Lounské amatérské ligy ledního hokeje (LALLH), kterou hraje v Lounech sedm účastníků. V sobotu vyhráli nad HC Městys Vraný 8:2.

Na rozdíl od fotbalistů Podbořan, kteří jsou v okresním přeboru nečekaně poslední, si tamní hokejisté v premiérovém ročníku LALLH vedou lépe a jsou na 4. místě soutěže, která vznikla z iniciativy organizačního šéfa lounského hokeje Zdeňka Slavíčka.

Podbořany mají nyní celkem tři kolektivy hrající hokej, když nejbližší umělý led mají (a využívají) v Kadani. První tým po řadě turnajů během několika let hraje nyní svoji soutěž v Lounech.

Výborný nástup vynesl v sobotu Podbořanům tříbrankové vedení za úvodních 11 minut. A to i přesto, že zkušenější domácí tým HC Vraný měl častěji puk na svých hokejkách, ale v koncovce byl zcela bezzubý. Hostům navíc výborně zachytal mladý Balog, který má zkušenosti z mládežnických družstev Kadaně, a zlikvidoval i několik samostatných nájezdů soupeře. Podbořanům vycházely rychlé kontry, přestože několik dalších tutovek jejich útočníci také nevyužili.

Po vyrovnané druhé třetině se hosté prosadili i v závěrečném dějství a mezi střelce se zapsali i nedávný cyklokrosový reprezentant Kamil Ausbuher a brankář fotbalových Kryr Václav Bláha. Ti skorovali vzápětí po druhém gólu domácích, kteří využili jednu ze svých čtyř přesilovek.

„Přestože netrénujeme a scházíme se prakticky jen k zápasům a turnajům, podali jsme dnes výborný výkon,“ hodnotil utkání podbořanský kouč Eduard Filek. „Z dnešního výkonu kluků mám opravdu radost.“

HC Vraný - HC Podbořany 2:8 (0:3, 1:1, 1:4)

Branky: 29. a 41. Hora - 26., 41. a 45. Mára, 2. Oškrobany, 5. Mašek, 11. Huráň, 32. Bláha, 39.K. Ausbuher. HR: Havelka, vyloučení 2:4, využití 1:0.