Nedělní soupeř hokejistů Slovanu Louny dosud nezískal ani bod, proto hrstka nejvěrnějších fanoušků tentokrát čekala povinné vítězství. Proti ostatním soupeřům ze západočeského regionu, kteří mají ve svých týmem zkušené veterány, přijel tentokrát tým s převahou mladíků, některých i sedmnáctiletých.

Na úvodní branku se nečekalo dlouho. Ve 3. minutě vyslal obránce F. Červíček přesnou přihrávkou do sóla Petrlíka a ten nekompromisně zavěsil. Pak měly oba celky možnost ukázat, jak hrají přesilovky. Ovšem oběma scházelo gólové zakončení, přestože domácí hráči odehráli téměř celou početní výhodu před hostujícím brankářem.

Zvyšoval Lukáš Vaic

Ve 14. první útok pěkně zatopil hostující obraně, ovšem gólově se prosadila až druhá formace. Po asistencích P. Lenkvika a Zetky zvyšoval na 2:0 Lukáš Vaic. Třetí úspěch zařídil ještě před přestávkou Štěpán, který stál na správném místě, aby dorazil dělovku střelce Petrlíka. Do druhé třetiny nastoupili hosté se snahou korigovat nepříznivý výsledek. Jak řekl hostující trenér Kmoníček, byli v této části asi o tři promile lepší. Příznivý dojem mu však zkazila využitá přesilovka Slovanu. Na konci kombinace skončil puk u Štěpána, který si zkušeně počkal před brankářem. Pak nabil na druhou stranu Petrlíkovi, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou branku. Další zklamání pro hostujícího trenéra přišlo ve 36., kdy v přesilovce hostů ujela dvojice juniorů Vojtěchovský – Csonka a upravila na 5:0.

Ve třetí třetině předvedli domácí festival nevyužitých šancí, kdy kromě jiného neproměnili ani nájezd dvou na samotného brankáře. Nakonec se dalších branek fanoušci dočkali. V 56. minutě P. Lenkvik připravil gólovou lahůdku pro L.Vaice a nakonec završil svůj hattrick ostrostřelec Petrlík, kterému asistoval Gebelt.

Konečný výsledek odpovídá poměru sil na ledě, ovšem hra byla díky soupeři neurovnaná a roztříštěná do osobních soubojů. Oko hokejového labužníka asi moc nepotěšila. Radost měl určitě juniorský brankář Groh z čistého konta a střelecký hattrick bude Petrlíka také něco stát.

Slovan Louny – Farmáři Trstěnice 7 : 0 ( 3 : 0, 2 : 0, 2 : 0)

Branky: 3., 34., a 58. Petrlík, 14. a 56. L. Vaic, 20. Štěpán, 36. Csonka. Vyloučení 9:6, využití 1:0, v oslabení 1:0

Sestava Loun: Groh – Gebelt, Štěpán, Petrlík, Fr. Červíček, Princ – L. Vaic, P. Lenkvik, Zetka, J. Lenkvik, Trefný – Vojtěchovský, Csonka, J. Červíček, Izera.

Další mistrovské utkání sehraje Slovan v neděli 4. listopadu, kdy od 17 hodin přivítá dalšího soupeře ze západu Čech, Mattoni Ostrov nad Ohří.