Když se pořadatelům již XI. ročníku tradičního hokejového turnaje 7. tříd – Memoriálu Milana Pihrta – přihlásil tým HC Letci Letňany, bylo zbývajícím pěti celkům jasno, kdo je favoritem turnaje. Letňany mají pověst nejlepšího týmu této věkové kategorie v celé republice, který běžně poráží mladíky extraligové Sparty, Slávie, Kladna atd. V Lounech pak Letci své kvality dokonale potvrdili.

Souboj s Teplicemi byl důležitý

V poslední prosincový čtvrtek úderem 10. hodiny byl turnaj slavnostně zahájen. Místostarosta města Louny Mgr. Jan Čermák a tradičně i paní Pihrtová popřáli chlapcům hodně sportovních úspěchů v době, když už měli domácí hráči vstup do turnaje úspěšně za sebou. To ale ještě netušili, že výhra 3:1 nad Teplicemi bude v konečném účtování skupiny A pro další vývoj tou rozhodující.

Ve druhém zápase totiž prohráli s Litoměřicemi těsně 2:3. Ty však podlehly stejným výsledkem Teplicím, a tak o postupu Slovanu do semifinále rozhodl právě ten jediný vstřelený gól navíc.

Brankář tým podržel

V pátečních bojích o finále pak čekal Louny druhý celek ze skupiny B který dorazil do Loun až z moravského Velkého Meziříčí. V zápase potvrdil své kvality již tím, že domácí jednoznačně přestřílel. Poměr střel 25:13 dokonale vystihuje dění na ledě, ovšem Slovan měl v brance spolehlivého Hauptvogla.

Hosté přišli o těsné vedení 2:1 necelé dvě minuty před koncem utkání a pak v následujících nájezdech nedokázali lounského brankáře překonat. Jediná branka z nájezdů lounského obránce Vernera tak rozhodla o překvapivém postupu až do finále. Zde je čekal právě favorit turnaje. Letňany jím proletěly hladkými výhrami nad pražskou Hvězdou 9:0 a V. Meziříčím 8:1.

Ovšem tentokrát po odehraných 6 sekundách již prohrávaly. Na Ulrychovu střelu od modré brankář Letců vůbec nereagoval. Na chvíli jim pak došel letecký benzín a bylo zřejmé, že nejsou zvyklí prohrávat. Postupně se však vzpamatovali a ve 14. minutě srovnali skóre. Ve druhé třetině přidali další dvě branky a zdálo se být rozhodnuto. Ovšem v úvodu závěrečné části snížil Tomeš na 2:3 a opět Letce na chvíli přibrzdil. Ti však před závěrem zápasu potrestali Burdovo vyloučení a pak ještě stačili přidat pátou pojistku.

Při závěrečném předávání cen paní Pihrtová předala kromě tradičních pohárů a medailí i sladkosti a upomínkové předměty na pořadatelské Louny. Ty poskytl městský úřad, který tento turnaj i finančně podpořil. Cena pro nejlepšího brankáře turnaje zůstala v Lounech. „Mates“ Hauptvogl si jí určitě zasloužil.

Jak hráli domácí:

Slovan Louny – Stadion Teplice 3:1 (1:0,1:1,1:0)
Branky : 2 x Tomeš, Ulrych
Slovan Louny – Stadion Litoměřice 2:3 (2:1,0:1,0:1)
Branky : Dittrich, Čech
Slovan Louny – HHK Velké Meziříčí 3:2 sn (0:0,0:1,2:1 – 1:0)
Branky: Ulrych, Čech, Verner
Slovan Louny – Letci Letňany 2:5 (1:1,0:2,1:2)
Branky : Ulrych, Tomeš

 


Konečné pořadí:

1. Letci Letňany
2. Slovan Louny
3. HK Velké Meziříčí
4. Stadion Teplice
5. Hvězda Praha
6. Stadion Litoměřice